Bu haber kez okundu.

2017 KPSS Dikkat Çeken Soru : 15 Temmuz’dan sonra ‘Kahraman’ ön adını alan ilçe hangisidir?

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından ilçede gösterilen yoğun mücadele nedeniyle ‘kahraman’ ön adı verilen bölge 2017 KPSS sınavında yer aldı.Bu sayede 15 Temmuz ruhunu yaşatmak ve unutturmamak için bu soruyla beraber hatırlatılmış oldu. Peki 15 Temmuz’dan sonra ‘Kahraman’ ön adını alan ilçe hangisidir sorusunun cevabı abchaber.com'da

Kahraman’ ön adını alan ilçe hangisidir

2017 KPSS Lisans sınavında sorulan sorunun cevabı : "Kahraman Kazan"

KAZAN'IN TABELASI DEĞİŞTİ

Ankara'da darbe girişimi sırasında darbecilerin karargah olarak kullandığı belirtilen ve adı Mürted olarak değiştirilen Akıncılar Üssü yakınlarındaki Kazan ilçesinin trafik tabelası değiştirildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesinde Kazan Belediyesi tarafından değiştirilen ilçe tabelasında 'Kahraman Kazan' ifadesi yer aldı.

Darbe girişimi sırasında Kazan'da yaşanan saldırılarda 9 kişi hayatını kaybetmişti. 

15 TEMMUZ RESMİ TATİL

İlk imzayı Başbakan Binali Yıldırım'ın attığı yasa teklifine göre, 15 Temmuz resmi tatil; Ankara'nın Kazan ilçesinin adı "Kahraman Kazan" oluyor.

AK Parti Grubu, 15 Temmuz'un "Demokrasi ve Şehitler Günü" olması için yasa teklifi hazırladı.

Yasa teklifine ilk imzayı, Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım attı. 

Teklifte, Ankara'nın Kazan ilçesinin adının da "Kahraman Kazan" olarak değiştirilmesi yer alacak.

KPSS KAÇTA BAŞLAYACAK? KAÇTA BİTECEK?
KPSS öğretmenlik alan bilgisi 1. hafta oturumunda genel yetenekten 60, genel kültürden 60 soru sorulacak. Sınav salonuna girişler saat 9:45’te sonlandırılacak sınav saat 10:00’da başlayacak ve 130 dakika sürecek. KPSS’de ilk oturum saat 12:10’da sonlanmış olacak. Öğleden sonra saat 14:30’da ise eğitim bilimleri oturumu başlyacak, eğitim bilimleri oturumuna da saat 14:15’ten sonra giriş yapılamayacak. Eğitim bilimleri oturumu 80 soru olacak ve 100 dakika sürecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×