Bu haber kez okundu.

2017 Kpss görevli öğretmenler belli oldu mu?

2017 KPSS ÖSYM tarafından 21 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak. ÖSYM görevli işlemleri sisteminde yayınlanan isim listesini sorgulayabilirsiniz .Öğretmenlerin 2017 KPSS de görevli olup olmadıklarını sorgulayacakları https://gis.osym.gov.tr/Yetki/Giris sayfasından TC kimlik numaraları yada ÖSYM tarafından düzenlenen YU üyelik numarasıyla giriş yapıp görev alıp almadıklarını öğrenebilecekler.

ÖSYM GİS'e giriş yapmak için TIKLAYINIZ
 

KPSS NE ZAMAN YAPILACAK? (2017)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından düzenlenen KPSS, bu yıl ÖSYM'nin takvimine göre genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek.

KPSS Alan Bilgisi sınavı 28 Mayıs 2017 ve KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. KPSS sonuçları 16 Haziran ve 4 Ağustos tarihlerinde açıklanacak.

YU Numarası Nedir?
YU Numarası; T.C. Kimlik Numarası olmayan adayların ÖSYM tarafından düzenlenen herhangi bir sınava başvurabilmeleri için sahip olmaları gereken üyelik numarasıdır.
9 ile Başlayan YU Numarası Nedir?
Yabancı Kimlik No, 11 haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından gerekli şartları sağlayan yabancılara verilmiş tekil bir sayıdır. 9 ile başlayan YU numarası hakkında bilgi almak için tıklayınız.
9 ile başlayan YU Numarası bulunan adaylara ÖSYM tarafından ÖSYM YU Numarası verilmemektedir. Adaylar başvurularında 9 ile başlayan YU Numaralarını kullanabilirler.
0 ile Başlayan YU Numarası Nedir?
T.C. Kimlik Numarası veya Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilmiş 9 ile başlayan YU numarası olmayan adaylara sadece ÖSYM ile ilgili işlemlerde kullanılmak üzere ÖSYM tarafından verilen 11 haneli tekil üyelik numarasıdır.
0 ile Başlayan YU Numarası Nasıl Edinilir?
T.C. Kimlik Numarası veya 9 ile başlayan YU Numarası olan adaylara ÖSYM tarafından YU Numarası verilmemektedir.
ÖSYM YU Numarası edinme işlemi için aşağıdaki adımları uygulayınız:

  • http://ais.osym.gov.tr/YabanciUyruk/YabanciUyrukNoEdinme sayfası üzerinden YU Edinme Formunu doldurunuz.
  • Forma girdiğiniz tüm bilgilerin doğruluğu kontrol ediniz ve doğruluğuna emin olduktan sonra "KAYDET" butonuna basınız.
  • "KAYDET" butonuna basıldığında "YU No Talep Formu" oluşturulacak ve sistem tarafından 7 gün geçerliliği olan bir "BELGE KODU" otomatik olarak üretilecektir.
  • "YU No Talep Formu"nun çıktısını alınız ve 7 gün içerisinde bir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğüne çıktıyla birlikte başvurunuz.
  • KKTC dışındaki yurt dışı adayları 444 6796 ÖSYM Çağrı Merkezini arayarak YU Aday Kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.
  • YU Numarası edinmenize engel bir durum yoksa 0 ile başlayan ÖSYM YU Numarası sistem tarafından verilecektir.
  • Belge Kodunuzun geçerliliği 7 gündür. 7 gün içerisinde bir sınav koordinatörlüğüne başvurmadığınız takdirde belge kodunuz sistemden otomatik olarak silinecektir.
  • ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinin adres ve iletişim bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Daha önce sınav başvurusunda bulunduğum 0 ile başlayan ÖSYM YU Numaram var fakat ÖSYM YU Numaramı unuttum, ne yapmalıyım?
YU Edinme Formunu "Sınav Başvurusu yaptığım bir YU Numaram var fakat YU Numaramı hatırlamıyorum" kutucuğunu işaretleyerek doldurunuz ve yukarıda belirtilen diğer ÖSYM YU Edinme adımlarını gerçekleştiriniz.
İşlem sonunda sistemde bilgilerinizle örtüşen bir YU Numarası varsa eşleştirme yapılabilecek, eşleşen bir YU Numarası yoksa yeni bir YU Numarası verilecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×