Bu haber kez okundu.

2017 KPSS saat kaçta başlayacak 15 dakika kuralı nedir?

21 Mayıs 2017 KPSS sınavı pazar günü yapılacak. Memur olmak isteyen tüm adayların gireceği 2017 KPSS sınavı öncesi ÖSYM 15 dakika kuralına dikkat çekerek 9:45'ten sonra gelecek adayların sınava kesinlikle alınmayacağını belirtti.Peki KPSS sınavı ne zaman saat kaçta başlayacak? ÖSYM konu hakkında sınava girecek adaylara 15 dakika kuralı nedir detaylar haberimizde.

ÖSYM TWİTTER ÜZERİNDEN UYARDI

ÖSYM twitter üzerinden 21 mayıs 2017 pazar günü yapılacak sınav öncesi sınava girecek tüm adayları uyardı.ÖSYM yaptığı açıklamada ; 

"Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemi tamamlanacaktır. Saat 09.45'ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacaklardır. Eğitim bilimleri oturumu saat 14.30'da başlayacak olup sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemi tamamlanacaktır. Saat 14.15'ten sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaklardır."

PEKİ 2017 KPSS SINAVI NE ZAMAN BAŞLAYACAK

KPSS 2017 yapılacak olan sınavın başlama saati 10.00.

* Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 21 Mayıs 2017 tarihinde saat 10.00 'da gerçekleşecek. Bu sınavın başvuruları 14-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 16 Haziran Cuma günü açıklanacak. Peki adaylar KPSS hangi sınavlara girecek . 2017 KPSS adaylarının ilk ayağında KPSS genel kültür-genel yetenek ve eğitim bilimleri sınavları 21 Mayıs Pazar günü yapılacak. 21. Mayıs pazar günü girilecek olan sınavın açıklanma tarihi 16 haziran 2017.

SINAV GİRİŞ BELGENİZİ UNUTMAYIN

2017 KPSS öncesi yanınızda kesinlikle bulunması gerekenler arasında en başta Sınav Giriş Belgesi geliyor. Peki KPSS sınav giriş belgesini nereden nasıl alınır ? Bu sorunun cevabı ; "Sınava Giriş Belgesi"ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinebilecek. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ADAYLARI UYARDI

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ KPSS öncesi sınava girecek adaylara uyarılarda bulundu . Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada ; "Bütün kardeşlerim hak kaybına uğramamaları için ÖSYM tarafından konulan kurallara harfiyen uymalı. Eğer ÖSYM '15 dakika önce gelin' diye açıklama yapmışsa, kendileri yarım saat önce gitmeli." dedi.

KPSS 15 DAKİKA KURALI NEDİR?

KPSS'de "15 dakika" kuralını hatırlatan ÖSYM tüm adayları 15 dakika kuralını hatırlattı.Peki 21 Mayıs pazar günü KPSS sınavı;  Genel yetenek-genel kültür oturumu saat 10.00'da başlayacak, sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak. Saat 09.45'ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacak.

KPSS SINAVINDA YANINIZDA OLMASI GEREKENLER

2017 KPSS sınavı bu pazar yapılacak . Yapılacak olan KPSS sınavı öncesinde muhakkak yanınıza almanız gerek evraklar belgeler nelerdir abchaber.com oalrak sizler için derledik.

Sınava girecek olan tüm adaylar için geçerli olan bu belgeler şöyle ;  T.C kimlik belgeleriyle gelmeli. Kimlik belgelerinde T.C kimlik numarası “muhakkak” olmalıdır. Numarası olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. 21 Mayıs'da yapılacak sınavda nüfus müdürlüklerin açık olması bekleniyor. Ayrıca adayın kimliğindeki fotoğraf yeni çekilmiş olmalıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×