Bu haber kez okundu.

2017 KPSS sınavı giriş yerleri ÖSYM Ais'te! (KPSS giriş belgesi çıkartma)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) açıklamasına göre 21 Mayıs'ta gerçekleştirilecek KPSS Lisans A grubu ve Öğretmenlik Alan sınavı giriş yerleri ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yani ais.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı. Adaylar T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi girişi yaparak sınav yerlerini KPSS giriş belgesi çıktısı sayesinde öğrenebilirler.

KPSS ortaöğretim önlisans sınavı 21 Mayıs Pazar günü yapılacak. Sınav sırasında adayların yanlarında bulundurmaları gereken ve sınav yerleri bilgisini içeren KPSS sınav giriş belgesi ÖSYM tarafından yayınlandı. Sınav sonuçları açıklandığında başarılı olan adaylar atama yoluyla tercih ettikleri herhangi bir kurumda göreve başlarlar. KPSS'ye girecek milyonlarca aday vardır. Çünkü kamu murumlarında çalışan kişiler düzenli ve garantili bir çalışma hayatına sahip olurlar.

SINAVA GELİRKEN GEREKEN BELGELER

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girecek olan adayların sınava gelirken yanlarında bazı belgeleri bulundurmaları gerekiyor. Sınav merkezine getirilmesi gereken belgelerin en başında KPSS sınav giriş belgesi bulunuyor. Ayrıca; Nüfus cüzdanı/T.C. Kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi, tutuklu adayların bu durumlarını belirten fotoğraflı resmi belge ve Türk vatandaşlığından izinli olarak ayrılan adayların da pembe veya mavi kartlarını mutlaka yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

İş hayatında düzenli çalışma saatleri ve maaşların her ay düzenli olarak alınması son derece önemlidir. Çalışanlar bu sayede daha verimli iş yaparak çalıştıkları sektöre ya da kurumda işlerin daha da iyi yürütülmesini sağlarlar. Özel kurumlarda çalışan kişilerin çoğu düzensiz verilen maaşlardan ve fazla mesailerden şikayet ederler. Bu nedenle devlet kurumlarında çalışmak için başvuru yapan kişilerin sayısı oldukça fazladır.

Kamuda memur olmak isteyen adayların personel olmak için başvurdukları yollardan birisi de Kamu Personel Seçme Sınavı yani KPSS'dir. Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans mezunu olan kişiler için yapılan bu sınavlarda başarılı olan adaylara tercih hakkı tanınır. Belli kurumlar için önceden bildirilen sınav puanını almış olan kişiler KPSS puan türüne göre tercih işlemi yaparlar ve uygun görüldükleri takdirde o kuruma atanırlar. Mesela KPSS Lisans sınavı ve KPSS Alan Eğitim Bilimleri (Öğretmenlik) sınavı 21 Mayıs'da yapılacak. Azimli bir çalışma sonucu sınava girecek olan kişilere burada genel kültür ve güncel temel bilgilerden sorular sorulmaktadır. Şimdi adayların büyük bir heyecanla bekledikleri sınav giriş yerleri de açıklandı. Memurluk sınavına girecek olan kişiler ÖSYM'nin internet sistemi üzerinden sınava girecekleri merkez, okul ve salon bilgisini öğrenebilirler. 120 sorunun sorulacağı KPSS Lisan sınavı 21 Mayıs 2016 Pazar günü saat 10.00'da başlayacak. Adaylar 130 dakika içerisinde testleri cevaplayarak, kendilerine verilen cevap kağıdı üzerine yanıtları işaretleyecekler.
 

Anahtar Kelimeler:
2017 KpssGiriş YerleriAis
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×