Bu haber kez okundu.

2017 LYS Tercih Sonuçları Bugün Kesin Açıklanır mı ?

2017 LYS maratonunun tamamlanmasının ardından sıra geldi tercih sonuçlarının açıklanmasına. Peki 2017 LYS 2017 üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ? 2017 LYS Tercih Sonuçları Bugün Kesin Açıklanır mı ? LYS 2017 tercih sonuçları açıklandı mı detaylar abchaber.com'da

Üniversite'ye yerleşmek isteyen öğrencilerin heyecanla beklediği 2017 LYS tercih sonuçlarının kesin açıklanma tarihi şimdiden araştırılmaya başlandı. Sınava giren öğrenciler 2017 LYS tercih sonuçlarınının sorgu sayfası olan " sonuc.osym.gov.tr " adresinden öğrenebilecek.

Geçtiğimiz yıl tercih tarihlerinin bitiminin ardından bir hafta içinde açıklanmıştı.Buna göre 26 Temmuz günü sona eren LYS tercih işlemlerine ait sonuçlarının bugün kesin açıklanır mı soruları sorulmaya ve araştırılmaya başlanıldı.

LYS 2017 TERCİH SONUÇLARI SORGU EKRANI AÇILDI MI ?

2017-ÖSYS Merkezî Genel Yerleştirme Sonuçları İnternet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Yerleştirme Sonuç Belgeleri basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. 

LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversite kayıtları internet üzerinden ve üniversite tarafından yapılacak. İnternet üzerinden başvuruları 11-16 Ağustos tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, üniversiteler üzerinden kayıtlar ise 14-18 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

LYS tercih sonuçlarının ise 11 Ağustos tarihten önce açıklanması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

ÖSYM'DEN LYS SINAVI UYARISI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi LYS'ye girecek adaylar için önemli bir uyarıda bulundu. Açıklamada, adayların saat 10.00'da başlayan sınavlarda saat 09.45'ten sonra; saat 14.30'da başlayan sınavlarda ise saat 14.25'ten sonra sınav binalarına alınmayacağını duyurdu.

Ek'te yer alan 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, LYS'lere ilişkin tüm ilke ve kuralları, başvuru işlemi aşamalarını kapsamakta olup adaylar, başvuru yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatle incelemelidir.

Meltem KIZAKLI

Anahtar Kelimeler:
2017 LYS Tercih Sonuçları
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×