Bu haber kez okundu.

2017 Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alımı yapılan sözleşmeli öğretmenlik mülakatına giren adaylar, mülakat sonuçlarını "http://www.meb.gov.tr" adresinden öğrenebilecek.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 20 bin 127 sözleşmeli öğretmen atama takvimine göre adaylar, sözlü sınav sonuçlarına itirazlarını 22-26 Mayıs tarihlerinde yapabilecek. İtirazlar 30 Mayıs´ta sonuçlandırılacak, kesin sonuçlar ise 5 Haziran´da ilan edilecek.

Öğretmenler kurum tercihlerini ise 10-17 Temmuz tarihlerinde yapacak. Atama sonuçları ise 19 Temmuz´da duyurulacak.

MEB Sözleşmeli Öğretmenlik Ön Başvuru süreci başladı. 2017 Mart sözleşmeli öğretmen başvurusu için adaylar bugünden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden müracaat işlemlerini gerçekleştirecekler. 20 bin 127 öğretmen ataması için başvurular 15 Mart (bugün) başladı. Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu için son gün ise 21 Mart 2017 olarak belirlendi. Başvuru nasıl yapılacak, hangi branşa kaç öğretmen ataması yapılacak?

20 BİN YENİ ÖĞRETMEN ALIMI

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul ve kurumlarda görevlendirilmek üzere 20 bin 127 öğretmen alımı yapılacak. 2016 Ekim ayı öğretmen ataması ile ilk kez sözleşmeli öğretmen alan MEB, Mart 2017 öğretmen ataması sonrasında eğitim kadrosuna 20 bin öğretmeni daha katacak. Sözleşmeli öğretmenlik ön başvurusu kabul edilen adaylar 27 Mart 2017 tarihinde ilan edilecek olan sınav merkezlerinde sözlü sınava girecekler. Alan bilgisi gerektiren ve gerektirmeyen alanlardan mezun olan adayların sözlü sınavları ise daha sonra açıklanacak olan bir tarihte yapılacak.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) Gerektirmeyen Alanlar Bakımından (KPSSP10) sözlü mülakatları 3 - 7 Nisan 2017, Öğretmenlik Alan Bailgisi (ÖABT) Gerektiren Alanlar Bakımından (KPSSP121) sözlü sınavları ise 24 Nisan - 13 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sözlü sınava alınacak adaylar, "http://mebbis.meb.gov.tr" ve  "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden ilan edilecek.

MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için mülakat yerleri açıklaması yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı Twitter hesabından yapılan açıklamada, sözleşmeli öğretmen ataması ön başvuru yapan adayların sözlü sınava girecekleri merkezlerin açıklandığı belirtildi. Adaylar sınav merkezleri sorgulamasını meb.gov.tr internet adresinden yapabilecekler.

MEB tarafından yapılan açıklama şöyle;

''20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında ön başvuru yapan adayların sözlü sınav merkezleri açıklandı. Adaylar sınav merkezlerini "http://meb.gov.tr " adresinden öğrenilebilecek.''

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERİ BİLGİLERİ SORGULAMA

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için mülakat yeri bilgileri açıklanmasının ardından adaylar, sözlü sınav merkezi sorgulaması nasıl yapılır diye araştırmaya başladı. MEB'in son dakika sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri açıklamasında belirttiği üzere sözlü sınava girilecek yerin öğrenilmesi için ilk olarak meb.gov.tr'den 'Mülakat Yeri Bilgileri' sayfasına girilmesi gerekiyor. Ardından ekranda yer alan T.C. Kimlik No ve Güvenlik Kodu bilgilerinin girilmesinden sonra 'TAMAM' butonuna basarak sınav merkezi bilgileri ve Öğretmen atamaları için mülakat tarihleri öğrenilebiliyor.


Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yeri bilgileri sorgulama sayfası giriş ekranı

abchaber.com ÖZEL HABER

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×