Bu haber kez okundu.

6 bin 828 özel okul teşvik ödemesi başvurusu yaptı

MEB, bu sayede velilerin teşvik alan özel okullara güvenebileceklerini belirtti. ''Bu okulun FETÖ ile bir bağlantısı var mı?'' kaygısı yaşayan veliler için MEB, teşvik alan okullar listesini 2 Eylül'den sonra internet sitesinden açıklanacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bin 71 özel okulun FETÖ bağlantısı sebebiyle kapatıldığını FETÖ ile ilişkisi bulunmayan 5 bin 339 özel okulun ise teşvik kapsamına alındığı bildirildi. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye'nin 81 ilinde faaliyet gösteren bin 71 özel okul FETÖ terör örgütü ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle kapatılmıştı. Kapatılan FETÖ okulları isim listesi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

LİSTE NE ZAMAN YAYINLANACAK?

MEB, teşvik alan okulların, FETÖ bağlantısı bakımından kontrol edildiği ve bunların herhangi bir bağlantısının olmadığını belirtti. 2016-2017 Eğitim öğretim yılı kapsamında teşvik müracaatında bulunan özel okullar listesinin MEB internet sitesinden yayımlandığı da belirtilen açıklamada, velilerin bu okullara güvenebilecekleri ifade edildi.

2016-2017 Eğitim ve öğretim desteği kapsamında müracaat eden özel okul listesine göre 81 ilde 6 bin 828 özel okul teşvik ödemesi kolaylığından faydalanmak için MEB'e başvurdu. MEB, başvuru yapan okulları FETÖ güvenlik soruşturmasından geçirerek ve bir çok kritere göre değerlendirerek, her hafta güncelliyor. FETÖ'cü olmayan ve teşvik verilecek özel okul listesi ise 2 Eylül'den sonra açıklanacak. Özel okullarda FETÖ kaygısı yaşayan veliler ise 2 Eylül tarihinden sonra açıklanacak olan 'teşvik alan özel okullar listesi' kapsamındaki okullara giderek öğrenci kaydı işlemlerini yaptırabilecekler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×