9 Ocak 2017 yarın okullar tatil mi İstanbul Valisi Twitter açıklaması

İSTANBUL'da kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Binlerce öğrenci ise 9 Ocak Pazartesi okullar tatil mi diye merak ediyor. Öğrenciler her kar yağışından sonra tatil baskısı kurdukları İstanbul Valisi Vasip Şahin'e Twitter üzerinden okulların tatil edilmesi yönünde mesajlar atarken, heyecanla kar tatili açıklamasının yapılmasını bekliyorlar. Peki İstanbul'da son dakika okullar tatil olur mu?

İstanbul hava durumu raporlarına göre kar yağışı önümüzdeki çarşamba gününe kadar devam edecek. Meteorolojiden yapılan açıklamada kar yağışının etkisini arttırarak devam edeceği belirtilirken İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bazı semtlerde kar kalınlığının 40 santimetreye kadar çıktığını açıkladı. İstanbul'da ayrıca hava, kara ve deniz trafiği de durma noktasına geldi. Metro ve metrobüs seferlerinde uzamalar yaşanıyor. Öğrenciler ise 9 Ocak Pazartesi okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. Bu yüzden de gözler İstanbul Valisi Vasip Şahin'in Twitter hesabından yapacağı kar tatili açıklamasına çevrilmiş durumda.

Okulların tatil edilip edilmeyeceği yönünde son kararı elbette Vali Şahin verecektir. Ancak meteoroloji tahminlerine bakıldığında Pazar günü hariç kar gözüküyor. Yani Pazartesi günü de İstanbul'da kar yağışı olacak. Hava sıcaklığının en düşük eksi 1 derece olacağı kentte o gün okulların tatil edilmesi muhtemel. Ancak herhangi bir resmi açıklama yapılmadan bu konuda kesin bir cevap vermek yanlış olur.

VASİP ŞAHİN'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

İstanbul Valisi Vasip Şahin, devam eden kar yağışı nedeniyle sosyal medya hesabından uyarı ve bilgilendirme niteliğinde açıklama yaptı. Vali Şahin açıklamasında karla mücadelenin yoğun bir şekilde devam ettiğini, sürücülerin trafik kurallarına ve İBB, AKOM ile Meteoroloji tarafından yapılan uyarıları dikkate almalarına dikkat çektiği açıklamasında ''Sürücülerin kurallara ve uyarılara riayet etmeleri, zincir takmaları ulaşım güvenliği bakımından önem teşkil etmektedir. İlgili tüm kamu kurumlarının temsilcilerinden oluşan kriz merkezi, olaylara müdahale ve koordinasyon için 24 saat görev başındadır.'' dedi.

VASİP ŞAHİN TWİTTER HESABINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Öte yandan hayat şartlarını olumsuz etkileyen kar yağışı ve tipi sokakta kalan vatandaşların da zor durumda kalmasına neden oldu. Bu nedenle İstanbul genelindeki bazı semtlerde barınma merkezleri oluşturuldu. Bu merkezlerde gidecek yeri olmayan ve dışarıda zor durumda kalan vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Barınma merkezlerinde sıcak yemek, duş, yatak gibi ihtiyaçlar karşılanıyor. İstanbul Valisi Vasip Şahin konuyla ilgili olarak ''Sokakta bulunan 2580 kişi barınma merkezlerinde ağırlanmaktalar.'' açıklamasında bulundu.

TWİTTER'DAN VASİP ŞAHİN'E ATILAN KAR TATİLİ MESAJLARI

İstanbul'da Pazartesi günü okulların tatil olması için il genelindeki okullarda eğitim gören öğrenciler dün akşam kar yağışının başlaması ile birlikte mesaj atmaya başladılar. Öğrencilerin İstanbul Valisi Vasip Şahin'den tek istekleri ise okulların 9 Ocak Pazartesi günü tatil edilmesi. İşte Twitter'dan atılan o mesajlardan bazıları...

Vasip Şahin'e Twitter'dan kar tatili baskısı yapılan mesajlar

İSTANBUL KAR YAĞIŞI SON DURUM

İstanbul'daki yoğun kar yağışı nedeni ile özellikle Esenyurt, Beylikdüzü, Sultangazi ve Başakşehir ilçelerinde cadde ve sokaklar beyaz örtüyle kaplandı. Bazı yerlerde etkili tipi görülürken, karayolları ekipleri de kapanan yolları açmak için yoğun çaba gösteriyor. Kar kalınlığı ise bölgelere göre 10 ila 40 santimetre arasında değişiyor. İstanbul'da hava sıcaklığı eksi 4 dereceye kadar düşmüş durumda.

AKOM UYARDI! Afet Koordinasyon Merkezi, olumsuz hava koşulları nedeniyle ardı arkasına uyarı yapıyor. Kurumdan yapılan açıklamada, Çatalca, Büyükçekmece, Silivri, Arnavutköy, Beylikdüzü, Başakşehir ve Esenyurt çevresinde kar fırtınası şeklinde etkili olduğu, Fatih ve Küçükçekmece'de elektrik, Ümraniye, Avcılar, Esenyurt ve Büyükçekmece'de su kesintileri yaşandığı belirtildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Begüm Ada İmen 1 hafta önce

#vasip#sahin#sinav notumuz senin elinde
Yüksel almamızı isitiyorsan~"tabi ki de tatil yaparım"de ve bu emojiyi at=☺️
Yüksek almamızı istemiyorsan~sadece"tatil değil" de ve bu emojiyi at=