Bu haber kez okundu.

Açık Lise sınav soruları ve cevapları! AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sınavları tamamlandı. Sınava giren öğrenciler AÖL soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak diye merakla beklerken bir yandan da Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak diye araştırmaya başladı. MEB'in 18-19 Mart AÖL sınavı soruları ve cevap anahtarını bugün akşam saatlerinde açıklaması bekleniyor.

AÇIK LİSE 2. DÖNEM SORULARI AOL.MEB.GOV.TR'DE!

MEB AÖL sınav soruları her dönem oturumlar tamamlandıktan sonra erişime açılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2. dönem AÖL soru ve cevaplarının yüzde 20'lik kısmını yayınlaması bekleniyor. Açık Öğretim sınav soruları MEB'in resmi internet sitesi aolweb.aol.meb.gov.tr üzerinden açıklanacak. Öğrenciler AÖL girişi yaparak soru kitapçığına ulaşabilirler. AÖL soru ve cevaplarının bu akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor.

AÖL SORULARI ve CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Bununla ilgili sayfada bulunan kullanıcı bilgileri ve güvenlik kodu bölümlerinin eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor. Öte yandan MEB web sitesinde önceki dönemde çıkmış AÖL soru ve cevapları listesi de bulunuyor. AÖL sınav sonuçları internet üzerinden ''aol.meb.gov.tr'' adresinden ilan edilecek. 18-19 Mart AÖL sınav sonucu ile mezun olma hakkı elde edemeyen öğrencilerin bir sonraki dönem için kayıt yenileme ve ders seçme işlemlerini yapması zorunludur.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrenci giriş ekranı

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR, NASIL ÖĞRENİLİR?

AÖL 2. dönem Açık Lise sınavı sonuçları için MEB açıklaması geldi. Buna göre AÖL sınav sonuçları açıklanma tarihi 30 Mart 2017 olarak duyuruldu. Adaylar AÖL öğrenci girişi yaparak kendi sonuç ekranları üzerinden sınavda kaç puan aldıklarını öğrenebilecekler. AÖL sınav sonuçları öğrenme ekranı için aolweb.aol.meb.gov.tr adresinden giriş yapılması gerekmektedir. Burada bulunan Öğrenci No ve şifre bilgileri doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, Güvenlik Kodu'nu sisteme giren öğrenciler, AÖL sınav sonuç sorgulama sayfasına kolaylıkla ulaşarak, aldıkları puanı öğrenecekler. AÖL sınavında öğrencilere her dersten 20 soru yöneltiliyor. 100 puan üzerinden değerlendirilen sınavda her soru 5 puan üzerinden değerlendiriliyor. Yani Açık Lise sınavında ders geçme notu 50'dir. AÖL'de 50 puanın altında alan öğrenci o dersten geçmemiş sayılır.

AÖL SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

2017 Açık Lise sınav tarihleri MEB tarafından açıklandı. AÖL sınav takvimine göre; 1'inci dönem sınavları geçtiğimiz Ocak ayında tamamlandı. 2'nci dönem Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) 18 - 19 Mart 2017'de, 3'üncü dönem sınavları ise 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×