Bu haber kez okundu.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) mazeret telafi sınavı ne zaman?

İSTANBUL'da Açık Öğretim Lisesi sınavına kar yağışı nedeni ile katılamayan öğrencilere telafi hakkı verildi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri olumsuz hava şartlarından dolayı 7-8 Ocak 2017 tarihindeki AÖL sınavlarına giremeyen öğrencilere ikinci bir hak tanınacağını duyurdu. Öğrenciler ise AÖL sınavları iptal mi diye merak ederken yapılan açıklamalarda 7 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilen sınavın iptal edilmediği yani geçerli olduğu öğrenildi.

AÖL SINAVI ERTELENDİ Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, bugün yapılan Açık Öğretim Lisesi sınavı oturumlarının geçerli olduğunu ve herhangi bir iptal durumunun söz konusu olmadığını belirtti. Öte yandan bazı öğrencilerin sınav ertelendi mi diye merak etmesi üzerine yeni bir açıklama yapıldı. MEB yetkilileri sınav takvimindeki sıkışıklık nedeni ile genel bir erteleme olmadığını aktardı.

ÖĞRENCİLERİN SINAV İSYANI

İstanbul'da devam eden yoğun kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oluyor. Bu nedenle bugün AÖL sınavına girecek olan binlerce öğrenci sınav yerlerine ulaşamadı. Sınava gitmek için zorlu bir mücadele veren öğrencilerin bazıları amaçlarına ulaşırken, bazıları ise sınava yetişemedi. Sınav merkezlerine gidemeyen öğrenciler ise Twitter ve Facebook hesaplarından tepki gösterdi. Bazı öğrenciler sınav erteleme yetkisinin valiliklerde olduğunu düşünerek İstanbul Valisi Vasip Şahin'i eleştirdi. Ancak Türkiye'de yapılan Açık Öğretim sınavlarının ertelenmesi ile ilgili karar yetkisi valiliklerde değil.

TELAFİ SINAVI HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

MEB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, kar yağışının getirdiği olumsuzluklar nedeni ile sınava katılamayan öğrencilere tanınan ikinci sınav hakkı yani telafi sınavları ne zaman yapılacak merak konusu. Konuyla ilgili henüz kurumdan veya yetkili makamlardan bir açıklama yapılmadığı gibi 8 Ocak 2017 Pazar yani yarın yapılması planlanan sınavın akıbeti hakkında da herhangi bir bilgi verilmedi. Konuyla ilgili resmi açıklama yapıldığında sizlere aktaracağız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Ayca 1 yıl önce

Bir fotoraf yüzüne sınavıma giremedim 1ci oturuma alıyorlar 2 ci otutuma almıyorlar madem sorun olca 1 ci oturuma da almayın çünkü tüm umudum kirildi sabırsızlıkla bekliyorum sinavimi

Avatar
Sefa alsancak 1 yıl önce

Sınav tekrar yapilacak mi en kisa zamanda bilgi almak istiyoruz mağdur olduğumuz için sınava gidemedik yoğun kar yagisindan

Avatar
Yunus 1 yıl önce

Sinava giremedik madutuz Ne zaman telefi sınavı