Bu haber kez okundu.

Açıköğretim Bahar Dönemi sonuçları belli oldu

4-5 Haziran tarihlerinde AÖF final sınavlarına katılan adaylar, AÖF sınav sonuçları ekranı olan anadolu.edu.tr internet adresinde AÖF sonuçlarını öğrenebilecekler. Anadolu Üniversitesi adaylara AÖF sınav sonuç belgesi göndermeyecek. Bu nedenle adaylar sınav sonuç belgelerini sonuc.anadolu.edu.tr adresinde T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile sorgulayabilecekler.

AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı

AÖF final sınavı sonuçları açıklandıktan hemen sonra adaylar Anadolu Üniversitesi AÖF öğrenci sistemi sitesine yani https://login.anadolu.edu.tr/login.aspx adresine girerek sınav sonuçlarını sorgulayabilecekler.

AÖF ÖĞRENCİLERİNİN BİLMESİ GEREKENLER

AÖF adaylarının girdikleri AÖF sınavları ile ilgili bazı bilgileri bilmeleri gerekiyor. Bunlar şöyle;

Genel Not Ortalaması: AÖF öğrencilerinin bütün dönemlerde aldığı derslerin toplam not değerleri ve toplam kredilerine bölünmesiyle ortaya çıkan rakamdır.

Ders Geçme:  AÖF ders geçme işleminde söz konusu dersin harf notuna bakılmaktadır. Eğer bu not CC ve üzeri ise o ders geçilmiş demektir.

Dersten Kalma: Dersten geçme gibi dersten kalma durumunda da dersin harf notuna bakılmaktadır. Bu da ders FF ise o dersten kaldığınız anlamına gelmektedir.

Şartlı/ Koşullu Geçme: Ders harf notunuz CD, DC veya DD ise söz konusu derslerden koşullu geçtiğiniz anlamına gelmektedir. Bu şekilde geçmek için ise bir sonraki dönemde Genel Not Ortalaması 2.0’ın üzerinde olmalıdır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×