Bu haber kez okundu.

AÖF Bahar Dönemi Vize sınav yerleri nasıl öğrenilir? AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır ?

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi vize sınavı 29-30 nisan 2017 Cumartesi ve Pazar oturumuyla gerçekleştirilecek.Peki 2017 Bahar Vize sınavı giriş yerleri belli oldu mu ? Sınava nerede gireceksiniz ? AÖF dah önceki yaptığı sınavlarda olduğu gibi sınav giriş belgesi artık göndermiyor. Peki sınav giriş belgesi nereden hangi siteden nasıl indirilir ? AÖF Vize Sınav Yeri Sorgulama ekranına nasıl ulaşılır? İşte Sorularınız cevabı; 

Öğrencilerin dört gözle beklediği sınav giriş belgeleri açıklandı. Sınava girecek açıköğretim öğrencileri, AÖF sınava giriş belgelerine http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/ internet adresinden ulaşılabilirler. AÖF 'nin resmi internet sayfası olan https://login.anadolu.edu.tr/login.aspx adresinden TC Kimlik numaralarını veya sistemde kayıtlı e-mail adreslerini ve şifrelerini girerek giriş yapacaklar . Giriş yapılan öğrenci panelinden sınav giriş belgesi indir seçeneğinden sınav giriş yerlerini öğrenebilecekler.

AÖF SINAV OTURUMLARI SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

AÖF sınavları cumartesi ve pazar günleri 4 oturum halinde yapılıyor. Açık Öğretim sabah oturumları saat 09.30'da, öğleden sonra oturumları ise 14.00'te başlar. Sınavdan en az bir saat önce sınavın yapılacağı binada hazır bulunmanız gerekmektedir.

AÖF sınavları hakkında Anadolu Üniversitesinden yapılan açıklama ise şöyle:

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar. Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa’da aynı saatlerde sabah 9.30’da, öğlenden sonra 14.00’te yapılmaktadır.

SINAV SÜRESİ VE SINAV OTURUMLARI

Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir. Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır.

Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7. yarıyılların; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılmaktadır.

AÖF Sınav Öncesinde Öğrencilere Uyarılarda Bulundu

AÖF 29-30 Nisan 2017 yapılacak olan Bahar Dönemi Vize Sınavı için öğrencilere önemli hatırlatmalarda bulundu.Öğrencilerin sorunsuz bir sınav geçirmeleri için yapılan hatırlatma şöyle ;
 

  1. Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

  2. Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

  3. Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

  4. Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

  5. Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

  6. Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgibulundurunuz.

  7. Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

  8. Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

  9. Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

  10. Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×