Bu haber kez okundu.

AÖF için '4 yanlış 1 doğruyu götürmesin' soru önergesi verildi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in MEB Bakanı İsmet Yılmaz'a '4 yanlış 1 doğruyu götürmesin' diye soru önergesi sunduğu ortaya çıktı. Soru önergesinin konusunun ise 'Açıköğretim Fakültesi sınavlarının değerlendirilme yönetimine ilişkin' olduğu belirtildi.

23 Aralık tarihinde verilen soru önergesinde Milli Eğitim Bakanı'na; ''Açık Öğretim Fakültesi sınavlarında dört yanlışın bir doğruyu götürmesi yerine, planlama ile değerlendirme düşünülmekte midir?'' diye soruldu.

4 yanlış 1 doğruyu götürmesin soru önergesi

Milli Eğitim Bakanlığınca AÖF sınavlarında 4 yanlışın bir doğruyu götürmesi uygulamasına Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri büyük tepki göstermişti. Bütün yıl boyunca çalışıp emek vererek sınava katılan öğrenciler, bu uygulama karşısında mağdur olduklarını ve puanlarının beklediklerinden daha düşük geldiği yönünde yorumlar yapmışlardı.

MEB Bakanı İsmet Yılmaz'a verilen '4 yanlış 1 doğruyu götürmesin' soru önergesi konusunda henüz bir gelişme olmadı. Konuyla ilgili herhangi bir gelişme olduğunda sizlere aktaracağız.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki yorum alanından bize iletebilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×