Öne Çıkanlar sigara fiyat listesi tekel kış lastiği jti en ucuz televizyonlar

AÖF sınav giriş belgeleri yayımlandı! 2016 AÖF sınav yerleri

AÖF sınav yerleri açıklandı. Adaylar, Açıköğretim Fakültesi sınav giriş belgesi sorgulama ekranı aof.anadolu.edu.tr adresine giriş yaparak sınav belgelerini temin edebilirler.

AÖF sınav giriş belgeleri yayımlandı! 2016 AÖF sınav yerleri

26 Kasım Cumartesi ve 27 Kasım Pazar günü yapılacak AÖF Güz dönemi vize sınavlarına sayılı günler kala adaylar anadolu.edu.tr'den beklenen haber geldi. Kurum AÖF sınav yerlerini resmi internet sitesi üzerinden ilan etti. Peki öğrencilerin sınava giriş için mutlaka yanlarında bulundurmaları gereken Anadolu AÖF sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

AÖF sınav işlemleri hakkında Açıköğretim Fakültesi'nden AÖF sınav yerleri açıklaması son dakikada yapıldı. Haberimizdeki bağlantıyı kullanarak vize sınavları için gerekli olan AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ AÖF GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYIN

AÖF sınav yerleri sorgu ekranı girişi

ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavlarda bilindiği üzere adaylar sınav yerlerini belirten herhangi bir belge posta yoluyla gönderilmiyor. Öğrenciler belgelerine elektronik ortamda yani internet üzerinden erişebiliyor ve yazıcıdan çıktı olarak alıyorlar. İşte AÖF sınavları için de aynı durum geçerli. Öğrenciler sınava giriş belgesi almak için aöf öğrenci otomasyonu girişi ekranına aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirler. Sayfada bulunan T.C. Kimlik Numarası ve AÖF giriş şifrelerini kullanarak sorgulama yaptıktan sonra, karşınıza gelen öğrenci otomasyonu bölümünü de tıklayarak sorgulama yapabilir ve belgeyi yazıcıdan yazdırarak temin edebilirsiniz. Bunun haricinde AÖF bürolarından da belge alınabilmektedir.

SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi 2016-2017 öğretim döneminde yapılacak olan sınavların tarihlerini yayımladığı takvim ile açıkladı. Buna göre ilk ara sınavlar iki oturum halinde 26 Kasım 2016 Cumartesi ile 27 Kasım 2016 Pazar günü yapılacak. Vize sınavlarından sonra finaller başlıyor. Finallar, 14 Ocak 2017 Cumartesi ile 15 Ocak 2017 Pazar günü gerçekleşecek. Bahar dönemi ilk vize sınavı 15-16 Nisan 2017'de, yılın son finali ise 27-28 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir. Sınavların tamamlanmasının ardından 'tek ders sınavı' ise 15 Temmuz 2016 Cumartesi günü yapılacak.

AÖF sınavında dört yanlış bir doğruyu götürecek

4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRECEK

YÖK sınav sistemini değiştirdi. Yüksek Öğretim Kurumu yeni sistemde 4 yanlışın 1 doğruyu eksilteceğini duyurdu. ÖSYM'nin tüm sınavlarda uyguladığı bu sistem artık Açıköğretim öğrencileri için de uygulanacak. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, YÖK'ün AÖF'nde bir standart oluşturmak amacıyla bu sisteme geçtiğini ve sistemin sadece Anadolu Üniversitesi'nde değil tüm Açıköğretim Fakülteleri'nde olacağını belirtti. AÖF sınav sonuçları 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi esasına göre değerlendirilecek.

AÖF öğrenciler için hatırlatmalar

SINAVLA İLGİLİ ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

Anadolu Üniversitesi'nden AÖF vize sınavlarında ter dökecek adayların sorunsuz bir sınav geçirmeleri için önemli hatırlatma duyurusu yapıldı. Buna göre öğrencilerin sınava gelirken yanlarında neleri getirmeleri veya neleri getirmemeleri konusunda bilgiler verilirken, sınav sırasında nasıl davranılması gerektiğine de değinildi. 'Öğrenciler için hatırlatmalar' başlığıyla açıklanan kurallar şöyle;

1- Sınav başlangıç saatinden 1 saat önce sınava katılacağınız binanın kapısında hazır olun.

2- Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, nedeni ne olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

3- Sınavda vereceğiniz yanıtlara ilişkin işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurmalısınız.

4- Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Kitapçık türünü (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

5- Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

6- Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

7- Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

Mustafa KARACA (mustafa.karaca@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×