Bu haber kez okundu.

AÖF sonuçları final sınavı sonuç ekranı açıklandı mı? (E-Kampüs Girişi)

Aöf Açık Öğretim 14-15 Ocak sınavına giren adaylar, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? diye merak etmeye başladı. Her sınav sonrası merak edilen bu sorunun yanıtını Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan'ın daha önceki açıklamasından yola çıkarak tahmin edebiliriz.

Gündoğan açıklamasında, sınav sonuçlarının en kısa zamanda ilan edileceğini belirterek, ''son 1 yıldır sınav sonuçlarını 1 haftalık süreye indirgedik. Yani sonuçları 1 hafta içerisinde açıklıyoruz. Bu sınavın sonucunu da en kısa zamanda öğrencilere açıklayacağız.'' demişti. Buradan da heyecanla beklenen 14 - 15 Ocak AÖF Final Sınavı Sonuçlarının bu hafta içerisinde açıklanacağını söyleyebiliriz.

AÖF SINAV SONUÇ SORGU EKRANI: https://ekampus.anadolu.edu.tr/

AÖF sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi E-Kampüs sisteminden açıklanacak. Sınav sonuç bilgisi sonuçların açıklanmasının ardından ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. Kimlik numarası ile giriş yaparak öğrenilebilecek. Önceki sınavlarda olduğu gibi bu sınavın sonuç belgesi de adayların adreslerine posta ile gönderilmeyecek. Adaylar AÖF sonuç bilgisini sorgu ekranı üzerinden online olarak görebilecekler.

AÖF sınav sonuç giriş ekranı
AÖF sınav sonuç giriş ekranı ekampus.anadolu.edu.tr internet adresinde!

Açık Öğretim Fakültesi bünyesinde eğitim gören yaklaşık 1.5 milyon öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrenciler AÖF'den seçtikleri bölümleri açıktan okumaktadır. Lisans eğitimini tamamlayan ya da eğitimi devam ederken aynı anda çift diploma alabilmek için şu anda binlerce kişi de açıktan farklı bir bölüm okumaktadır. Öğrenciler bu sayede okuyacak oldukları ya da okumaya devam ettikleri bölüm için de lisans diploması alabiliyorlar. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden her yıl açıktan okuyan binlerce öğrenci mezun olmakta, sınavlara katılarak başarılı olan ve derslerini geçen öğrenciler bu mezuniyeti hak ederek diplomalarını alabilmektedirler. AÖF açıktan eğitim her yaştan insanın katılabileceği bir sistemdir.

AÖF'de açıktan bölüm eğitimi gören öğrencilerin sınav takvimi de normal lisans eğitimi veren üniversitelerdeki ile benzerlik göstermektedir. Aradaki tek fark ise AÖF sınavlarının her zaman hafta sonu yapılmasıdır. Adaylar AÖF sınavı başvuru zamanı geldiğinde sınav parasını ödeyerek bu sınava girme şansına sahip olurlar. Bundan sonra ise girdikleri sınavlardan başarılı olmak ve bölüm derslerinden geçerek eğitimlerini bitirmeye çalışırlar. Anadolu Üniversitesi'nde dört yıllık ve iki yıllık bölümler yer almaktadır. Lise mezunu olan herkes bu şekilde açıktan okuyarak lisans diploması alabilir. Günümüzde bu şekilde okuyan ve eğitim hayatına devam eden binlerce kişi vardır. Açıktan üniversite bölümü bitirmenin tek şartı ise sadece sınavlara girmektir. Açık Öğretim okumak normal üniversitelerde okumaktan daha kolaydır. Sınavlara katılıp başarılı olunduğu takdirde her dönem sonunda adaylara, eğitim gördükleri bölüme dair Anadolu Üniversitesi diploması verilir. Bu diploma üzerinde açıktan okunduğuna dair herhangi bir bilgi olmadığı gibi normal üniversitelerden alınan diploma ile aynıdır.

BAHAR DÖNEMİ AÖF SINAV TAKVİMİ

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencilerini bu eğitim dönemi içerisinde bekleyen AÖF sınav tarihleri belli oldu. Buna göre AÖF Bahar Dönemi Ara Sınavı 15-16 Nisan 2017'de, AÇF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27-28 Mayıs 2017'de ve AÖF Üç Ders Sınavı da 22 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacaktır. 14-15 Ocak AÖF sınavı sonuçları ekampus.anadolu.edu.tr sonuç giriş ekranı üzerinden açıklandığı anda haberimizde olacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×