Bu haber kez okundu.

AÖF soru cevapları Anadolum e-kampüs'te açıklandı

AÖF sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarı Anadolu Üniversitesi'nin resmi internet sitesinde yayımlandı. Soruları öğrenmek isteyen Açıköğretim Fakültesi öğrencileri E-kampüs girişi yaparak sınav esnasında verdikleri cevapları kontrol edebilirler.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde öğrenim gören öğrenciler 26-27 Kasım tarihlerinde AÖF Güz Dönemi Ara Sınavında ter dökmüştü. Soruların son derece zor olduğunda şikayetçi olan öğrenciler o günden bu yana 'sorular ne zaman yayınlanacak?' diye merak ediyordu. Nihayet AÖF soruları e-kampüs sistemi üzerinden erişime açtı. Sınava giren öğrenciler özellikle 4 yanlış 1 doğru formatına isyan eden yorumlar yaptılar.

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF sınav sonuçları açıklanma tarihi ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. Sonuçların önümüzdeki günlerde Anadolu Üniversitesi resmi sitesinden açıklanması bekleniyor. 26-27 Kasım'da yapılan sınava yaklaşık 1 milyon 400 bin öğrenci katıldı. Açıköğretim sistemiyle yükseköğrenim imkanı tanıyan üniversite 17 lisans ve 34 önlisans programı ile bu yılda yeni öğrencileri bünyesine kattı.

AÖF SINAV TARİHLERİ

Öğrenciler AÖF sonuçlarının açıklanmasından sonra bir sonraki sınav için hazırlık yapacaklar. Şimdiden çalışmaya başlayanlar ise gelecek dönem yapılması planlanan AÖF sınav tarihlerini merak ediyor. Kurum 2016-2017 AÖF sınav takvimini daha önceden açıklamıştı. Buna göre Açıköğretim Fakültesi Güz dönemi dönem sonu sınavı 14-15 Ocak 2017'de, Bahar dönemi ara sınavı 15-16 Nisan 2017'de, Bahar dönemi dönem sonu sınavı 27-28 Mayıs 2017'de ve tek ders sınavı ise 15 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Bekir sami çal 1 yıl önce

Ben çok istiyordum ama katılamadı sorular zor mu?