Bu haber kez okundu.

Başbakan Karne Dağıtım Töreninde Konuştu

Başbakan Binali Yıldırım bugün Ankara Cebeci'de karne dağıtım töreninde konuştu. Başbakan tekli eğitim sisteminin sinyallerini verirken öğrencilere seslendi. Ankara Cebeci Ortaokulunda düzenlen karne dağıtım töreninde  Başbakan Binali Yıldırım katıldı. Törende öğrencilere seslenen ve sizlere güveniyorum diyen Ylıdırım'ın konuşmasının satır başları şöyle: "Sevgili gençler siz artık önümüzdeki günlerde dinlenmeyi, gezmeyi fazlasıyla hak ediyorsunuz. Şimdi tatil zamanı. Hem öğretmenlerimiz hem öğrencilerimiz için yoğun bir dönem geçti. Artık bugün ara veriyoruz. Karneyi öğretmenimizin elinden aldıktan sonra ya çok fazla seviniyorduk, ya da az seviniyorduk. Onun için siz artık, önümüzdeki günlerde, dinlenmeyi, gezmeyi tozmayı fazlasıyla hak ediyorsunuz. Çünkü, bir öğretim yılı boyunca çalıştınız, şimdi artık tatil zamanı. 

"SİZLER TÜRKİYE'NİN UMUDUSUNUZ, GELECEĞİSİNİZ"

"Karnem daha iyi olabilirdi" diyenler olabilir. Şimdi diyeceksiniz ki; sağlık olsun. Bir dahaki sene daha iyi olur. Olmuş işe üzülmenin bir faydası yok. İnşallah seneye daha iyi olur. Bugün yapamadıklarınızı eksik olanları seneye tamamlarsınız. Başarmak istersek inanın önünüzde hiçbir engel duramaz. Hemen şu dışarıda arkadaşlarımız kendi becerileri ile bilgisayar programı yazmışlar, kimisi elektrik üretiyor. Bunları görünce Türkiye'nin geleceğine olan güvenimiz çok daha artıyor. Çünkü sizler varsınız. Herhangi bir sebeple istediği sonucu karnesinde göremeyen yavrularımı, yeni eğitim-öğretim yılında mutlaka daha güzel notlar alacaklar. Size her zaman güveniyoruz, inanıyoruz. Sizler Türkiye'nin umudusunuz, geleceğisiniz. 

Zamanı geldiğinde ülkemizi, bugün karne heyecanı yaşayan evlatlarımıza teslim edeceğimizi çok iyi biliyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin geleceğidir ellerinizde şekillenen. Her bir öğretmen arkadaşımızın bu şuurla hareket ettiğini biliyorum. Hepimiz bu sıralardan geçtik ama siz şanslısınız. Çünkü memleketimizin imkanları daha fazla. O zaman internet yoktu, bilgisayar yoktu. 

"SORUYU BİLEMEYİNCE, BABAM BENİ DIŞARIYA ATTI"

Kitap da yok, ders malzemesi hiç yok. Babam Erzincan'a gitmişti, oradan lisede okuyanların kitaplarından bir tanesini almış gelmişti, oradan bana soru soruyordu; Havuz sorusu. Soru bana bakıyor, ben soruya bakıyor. Beni attı dışarıya, zavalla anam, babam yatınca hemen beni aldı içeri. Niçin bunu anlattım, her ananın her babanın en önemli hedefi çocuklarının kendilerinden daha iyi yetişmesidir. 

YAZ TATİLİ BAŞLADI

Okullarda 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla 17 milyon 532 bin 661 öğrenci ile 1 milyon 21 bin 578 öğretmen yaklaşık 3 ay sürecek yaz tatiline başlayacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×