Bu haber kez okundu.

Binali Yıldırım Erzincan'da ilk ders zilini çaldı

Erzincan Salih Erken İlköğretim Okulu'nda düzenlenen 2016-2017 eğitim öğretim yılı açılış törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, ilk ders zilini eşi ile birlikte çaldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın da katıldığı törende Başbakan, açılış konuşmasında ''15 Temmuz'da Türk gencini gördüler. Tanka, tüfeğe kafa tutup, asker kılığındaki teröristlere bu ülkeyi ve bayrağımızı teslim etmediler.'' dedi.

Hem öğrenciler hem de veliler ile bir araya gelen Başbakan Yıldırım'ın yine konuşmasında kısa notları verecek olursak; ''öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 14 yıl öncesine göre yüzde 100 azaldı. Bu ülkede FETÖ terör örgütü mensupları her yere sızarak her türlü kötülüğü yaptılar. FETÖ'cü ve bölücü öğretmenleri asla ama asla aranızda barındırmayın.'' diyerek de eğitim camiasını uyardı.

BAŞBAKAN'IN ÖĞRETMENLİK ANISI

Konuşması sırasında bir anısını da paylaşan Binali Yıldırım, ''benim eşim de bir öğretmen. Bir gün hasta oldu okula gidemedi. İlla okula gideceğim dedi. Kendisinin yerine ben giderim dedim ve okula gittim. Birinci sınıfları okutmak için içeri girdim, uğultu gürültü göz gözü görmüyordu. Çocuklara bağırdım kimse dinlemedi. Oradan tuttuğum bir çocuğu elimle kaldırdım. Herkes sustu, sonra da o yavruyu oturttum yerine ve dersi zor bela bitirdik. Müdür bey de 'sağolasın ama ders boş geçseydi daha iyiydi' diyerek beni yolcu etti'' dedi ve Başbakan'ın anısı kendisini dinleyen öğretmenleri de güldürdü. Binali Yıldırım, öğretmenlik mesleğinin kolay olmadığını ve ne kadar ulvi bir meslek olduğunu da bu anısından sonra sözlerine ekledi.

''BİLGİ EN BÜYÜK GÜÇTÜR''

Başbakan Binali Yıldırım, ''bugüne kadar eğitime çok büyük yatırımlar yaptık. Fatih projesi dünyada yok. Artık her okulda internet bağlantısı var. Eğitim ve öğretim tabletler üzerinden yapılıyor. Büyük imkanlar var. Bilgi en büyük güç. Artık dünyada tankla tüfekle değil bilgiyle öne geçebilirsiniz.'' vurgusu yaptı.

Yıldırım, törene katıldığı okuldaki bir sınıfın tahtasına ise yeni öğretim yılının hayırlı olması temennisini içeren bir de not yazdı. Başbakan, ''2016-2017 Eğitim Öğretim yılı hayırlı ve başarılı olsun'' ifadeleri yer aldı ve yazının altına da imzasını attı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×