Bu haber kez okundu.

Bugün Ankara'da kar tatili mi 29 Aralık valilik kararı açıklandı

29 Aralık Ankara'da okullar kar tatili açıklaması Vali Ercan Topaca tarafından yapıldı. Ankara'daki okullarda okuyan öğrencilerin heyecanla bekledikleri açıklamaya göre bugün yani 29 Aralık Perşembe günü okulların tatil edilmesine karar verildi. Meteoroloji başkent için ardı ardına kar yağışı uyarısı yaparak kent merkezinde kar kalınlığının 5 ila 10 santimetreye ulaşabileceğini duyurdu.

29 Aralık Ankara hava durumu raporuna göre başkentte kar yağışı etkisini arttırarak devam edecek. Yurdun dört bir yanını saran soğuk ve kar yağışlı hava dalgası Ankara genelinde de etkisini gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin verilerinde Ankara için kar yağışı beklendiği ifade ediliyordu. Kurum tahminlerinde yanılmadı ve beklenen yağış akşam saatlerinde başladı. Bunun üzerine öğrenciler Twitter'dan Ankara Valisi Ercan Topaca'yı mesaj yağmuruna tuttu. Öğrencilerin isteklerini dikkate alan vali okulların bir gün tatil edildiğini açıkladı.

Ankara Valisi Twitter hesabından, ''Sevgili öğrenciler, kar yağışı dolayısıyla 29/12/2016 tarihinde, okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir. Hepinize iyi tatiller dilerim.'' dedi.

Ankara Valisi Ercan Topaca kar tatili açıklaması

Öte yandan Ankara Valiliği resmi internet sitesinden de kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğine dair basın açıklaması yayımlandı. Açıklamada, ''İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle, ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında 29.12.2016 Perşembe günü 1 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Kamuda görevli hamile ve engelli çalışanlar da bu tarihte idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' denildi.

Ankara Valiliği kar tatili açıklaması

ANKARA HAVA DURUMU 5 GÜNLÜK KAR DEVAM EDECEK

2017 yılbaşı gecesini bembeyaz kar örtüsü altında geçirecek olan Ankaralılar kar soğuğunu da çekmek zorunda kalacaklar. Başkentte hava sıcaklıkları en düşük sıfırın altında 9 ila sıfırın altında 1 derece olacak. Ankara'da Pazar günü parçalı bulutlu, Pazartesi günü ise çok bulutlu bir hava görülecek.

Ankara 5 günlük hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü internet sitesinden Ankara için açıklanan 5 günlük hava durumu raporuna göre, başkentte kar yağışı 29 Aralık Perşembe, 30 Aralık Cuma ve 31 Aralık Cumartesi günleri de devam edecek. Öte yandan meteorolojiden yapılan açıklamada ulaşımda aksamalar yaşanabileceği uyarısında bulunularak, ''Ankara'da bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini artıracak kar yağışının gece boyunca devam edeceği ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının Ankara şehir merkezinde yükseltiye bağlı olarak 5-10 cm, kırsal kesimlerde ve yüksek bölgelerde 10-20 cm kar örtüsü yüksekliği oluşturması bekleniyor. Vatandaşların ve ilgililerin ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.'' denildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×