Bu haber kez okundu.

DGS sınav soruları ve cevapları açıklandı

2016-DGS (Dikey Geçiş Sınavı) temel soru kitapçığı ve cevapları ÖSYM internet sitesinden açıklandı. ÖSYM'nin yaptığı açıklama ile yayımlandığı ilan edilen DGS soru ve cevapları ile ilgili yapılan açıklamada, 2016-DGS sorularının Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında olduğu ve telif haklarının sadece kurumu ait olduğu önemle hatırlatıldı. DGS soruları ve cevapları ÖSYM'nin yazılı izni olmadan kesinlikle çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayımlanamaz.

2016 DGS SORULARI VE CEVAPLARI NASIL İNDİRİLİR?

ÖSYM, 21 Ağustos Pazar günü yapılan Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) soru ve cevaplarını resmi internet sitesinden erişime açtığını duyurdu. DGS sınavına giren adaylar 2016 DGS Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı indirmek için aşağıdaki linkten faydalanabilirler. DGS'de kullanılan soru ve cevapların ÖSYM'nin yazılı izni olmadan çoğaltılamayacağını, dağıtılamayacağını ve yayınlanamayacağını bir kez daha hatırlatalım.

2016-DGS: Dikey Geçiş Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları için (dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/DGS/DGS_Internetkitapcigi21082016.pdf)

2016-DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) soru ve cevapları resmi internet sitesinden erişilebiliyor. DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ise merak konusu. ÖSYM henüz DGS sonuçları açıklanma tarihi ile ilgili bir duyuru yapmadı. Ancak DGS sonuçlarının en kısa zamanda açıklanması bekleniyor. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi olan sonuc.osym.gov.tr üzerinden öğrenebilecekler. DGS sınav sonuçları sorgulama ekranı girişi için T.C. Kimlik Numarası ve ÖSYM giriş şifresi yeterli oluyor.

ÖSYM adaylara herhangi bir DGS sonuç belgesi göndermeyeceğini açıkladı. Adaylar sınav sonuç bilgisinde doğru ve yanlış cevapladıkları soru sayısını, ön lisans başarı puanı ve 2016-DGS puan bilgisini öğrenebilecekler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×