Bu haber kez okundu.

DGS Sınavı Giriş yerleri ve giriş belgeleri açıklandı

Dikey Geçiş Sınavı DGS ne zaman yapılacak? 2016 DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? DGS sınavı giriş belgesi nasıl alınır? sorularının yanıtları haberimizde. 21 Ağustos'ta yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı (2016-DGS) yerleri ve sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Adayların DGS sınav yerlerine giderken yanlarında mutlaka DGS sınav giriş belgesi bulundurmaları gerekmektedir.

2016-DGS GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Dikey Geçiş Sınavı 2016-DGS 21 Ağustos Pazar günü saat 09.30'da yapılacak. DGS sınavına girecek olan adaylar için sınav giriş yerleri açıklandı. Öte yandan adayların sınava girecekleri yerin bilgisini gösteren DGS sınav giriş belgeleri de erişime açıldı. 2016 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınava giriş belgesi dökümü almak için (https://ais.osym.gov.tr/Yetki/Giris?ReturnUrl=%2FDGS%2F2016%2F1%2FGirisBelgesi) adresine giriş yapınız.
DGS sınavı adayları, DGS giriş belgesini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi internet adresi olan ais.osym.gov.tr 'den temin edebilecekler. DGS sınavı giriş belgesi almak için adayların ÖSYM Ais sistemine T.C. Kimlik numarası ve aday şifrelerini yazarak giriş yapmaları gerekiyor.

DGS SINAVINA KİMLER GİREBİLİR?

Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans programlarından mezun olan kişiler girebilir. Sınavın yapıldığı yıl son sınıfta olup da staj dışında mezuniyet şartlarını yerine getiren adaylar da DGS sınavına başvurabiliyorlar. KKTC meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları ile aynı koşullarda yurtdışından mezun olup denkliği kabul edilen adaylar da DGS’ye başvurabilir. Gerek merkezi yerleştirme gerekse özel yetenek sınavıyla öğrenci alan meslek yüksekokulu son sınıf öğrencileri ve mezunları da eğer alanlarında lisans programı yapmak istiyorsa DGS'ye başvurmak zorunda.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×