Bu haber kez okundu.

DGS sonuçları ek yerleştirme ÖSYM sonucu belli oldu

Üniversitelerin önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin lisans programına geçmek için girdiği 2016-DGS sınavı ek yerleştirme tercih sonuçları ÖSYM'nin Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden ilan edildi.

Sonuç bilgisini öğrenmek isteyen öğrenciler Dikey Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklandığı sonuc.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik numarası ve ÖSYM aday şifresi ile giriş yaparak sorgulayabiliyorlar. Ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sonuçların yanı sıra sonuçlara ilişkin Sayısal Bilgiler ile en küçük ve en büyük puanları da ek olarak açıkladı.

2016 DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGULAMA https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4180 TIKLAYINIZ

Buna göre kontenjan sayısının 5 bin 311 olduğu 2016-DGS ek yerleştirme tercihi için 42 bin 511 öğrencinin başvurduğu, 4 bin 32 adayın yerleştirildiği ve bin 279 kontenjanın da boş kaldığı ortaya çıktı.


2016-DGS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINA İLİŞKİN EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR İÇİN TIKLAYIN!

ÖSYM'den yapılan DGS ek yerleştirme sonuçlarına ilişkin duyuru şöyle;

''2016-DGS  Ek Yerleştirme işlemleri tamamlanmış olup ek yerleştirme sonuçları, 10 Kasım 2016 tarihinde saat 17:00'den itibaren ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.  Bir yükseköğretim programını kazanan adayların, sınav sonuçları açıklandıktan sonra sonuç belgelerinde belirtilen tarihlerde yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Ek Yerleştirme sonuçlarına ilişkin Sayısal Bilgiler, Ek'te sunulmuştur. Adaylara saygıyla duyurulur.''
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×