Bu haber kez okundu.

E-okul Neden Açılmıyor 2017 TEOG Sonuçları e-okul çöktü mü

TEOG 26-27 Nisan 2017 sonuçları açıklandı. Öğrenciler ve veliler için TEOG sınav sonuçları sorgu ekranı MEB e-okul veli bilgilendirme sistemi e-okul.meb.gov.tr adresinde! E-okul Neden Açılmıyor 2017 TEOG Sonuçları e-okul çöktü mü Detaylar abchaber.com'da

2017 TEOG sonuçları öğrenme sayfasına e-Okul VBS'den öğrenci T.C. Kimlik Numarası ve öğrenci okul numarası ile giriş yapılabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin girdikleri 2. dönem merkezi ortak sınav sonuçlarının Haziran 2017'de açıklanacağı tahmin ediliyor.

TEOG SONUÇLARI SORGU E-OKUL GİRİŞ EKRANI

8. sınıf öğrencileri ve veliler TEOG sonuçlarını sorgulamak için e-okul.meb.gov.tr'te nasıl giriş yapacak? Öncelikle MEB e-Okul sistemine giriş yapmak için bilgisayarın internet tarayıcısındaki arama kısmına sitenin adresinin yazılması gerekiyor. Buradan aşağıdaki sayfaya ulaşılacak.

Karşınıza çıkan sayfada üzerinde "Veli Bilgilendirme Sistemi" yazan kısımda istenen "Öğrenci T.C. Kimlik Numarası" ve "Öğrenci Okul Numarası" alanlarını doldurduktan sonra "Resimdeki Rakamları" ilgili alana yazın. Sonrasında ise "Giriş" butonuna basın. Sisteme giriş yaptıktan sonra TEOG sonuçlarına, TEOG 1. dönem ve TEOG 2. dönem sınav puanlarına ulaşabilirsiniz. Diğer yandan veliler e-Okul VBS sayesinde öğrencilerin karne durumlarını, devamsızlıklarını ve ders notlarını da görebiliyorlar.

MEB E-OKUL VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) GİRİŞİ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hayata geçirilen E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-Okul VBS) velilerin, öğrencilerin eğitim hayatını daha şeffaf bir şekilde kontrol edebilmelerine imkan tanıyan bir sistemdir. Online ortamda internet üzerinden erişilebilen e-Okul VBS'de bulunan tüm bilgiler güncel tutulmaktadır.

Bu sistem sayesinde veliler, öğrencilerin okuldaki genel durumları hakkında detaylı bilgi edinebilirler. Ayrıca hangi derslerde daha başarılı ya da başarısız olduğunu, varsa öğrencinin nakil başvurusu sonucunu, öğrencinin girdiği yazılı ve sözlü sınav notlarını, yılsonu başarı puanı, şube puanı ortalaması, takdir, teşekkür ya da onur belgesi alıp almadığını, e-karne uygulaması, öğrencinin haftalık ders programını, TEOG ve Devlet Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı başvuru işlemleri, sınav sonuçlarına göre tercih işlemlerini, bakanlık tarafından yapılan duyuruları, öğrenci kayıt ve nakil işlemleri, varsa proje bilgiler ve ödevlere ilişkin bilgiler gibi daha pek çok bilgiye E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ulaşılabiliyor.

TEOG'DA HATALI SORULAR OLURSA PUAN DEĞİŞİR Mİ?

TEOG hatalı sorular TEOG sonuçları puan hesaplama işlemini değiştirmeyecek. Mahkemece hatalı olduğu belirlenen sorular her öğrenci için doğru yanıt vermiş gibi tam puan olarak hesaplanır. Geçen yıllarda yapılan TEOG sınavlarındaki hatalı sorular ile ilgili MEB tam puan kararı vermişti. Yani öğrenciler hatalı sorulardan sorumlu tutulmayacakları gibi herhangi bir puan kaybı da yaşamayacaklar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×