Bu haber kez okundu.

Elektroşok cihazları öğrencilere tehlike saçıyor

Elektroşok cihazları köprülerde, sokaklarda, internette ve hatta okul önlerinde bile satılıyor. Son günlerde büyük rağbet gören elektroşok cihazlarının satışına yönelik henüz bir tedbir uygulaması bulunmuyor. Fiyatları 15 - 35 TL arasında değişen bu cihazlar kolayca satın alınabildiği gibi özellikle okul yaşlarındaki çocuklara tehlike saçıyor.

Elektroşok cihazlarına ulaşmak oldukça kolay. Özellikle satışları internetten yapılıyor ve sadece 20 liraya temin edilebiliyor. Cihazlar el feneri, cep telefonu ve beyzbol sopası modellerinde satılıyor. Cihazların internet haricinde bazı mağazalarda da satışı yapılıyor. Buralarda 18 yaş sınırı olmasından dolayı daha küçük yaşlardaki kişilere satılmıyor.

El feneri görünümlü Elektroşok cihazı

El feneri görünümlü Elektroşok cihazı

Seyyar satıcılar ile internet üzerinden satış yapan sitelerde yaş sınırı ne yazık ki yok. Kapıdan ödemeli gönderilen elektroşok cihazının kimin eline geçtiği ise bilinmiyor. Kişisel güvenlik ürünü olarak satılan elektroşok cihazı, hırsızların da işine yarıyor. Hırsızlar, kurbanlarını bununla etkisiz hale getirip rahatlıkla soygun yapabiliyorlar.

Kaynak: 24 TV

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×