Bu haber kez okundu.

Göreve iade edilen MEB personeli listesinde 614 isim var

Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim kurumlarından Kanun Hükmünde Kararname ile çalışma izinleri iptal edilen 22 bin 474 öğretmen ve eğitim personelinden bazılarının çalışma izninin iade edildiğini açıkladı.

Özel okullarda çalışırken Olağanüstü Hal kapsamında çıkarılan 667 sayılı KHK ile çalışma izni iptal edilen öğretmenlerden bazıları göreve iade edildi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "çalışma izni iptal edilen 22.474 personelden 614’üne çalışma izni iade edilmiştir" denildi.

Bakanlık tarafından kurulan komisyonda çalışma izni iptal edilen personelin son durumu gözden geçirildi. Komisyon 13 Aralık'taki toplantıda, ülke genelinde 10 ilden valilikler tarafından MEB'e gönderilen 614 personele çalışma izin onayının geri verilmesi kararlaştırıldı.

16 Aralık 2016 MEB göreve iade edilen personellerin listesi yayınlanmadı. İsim isim tam listesi Resim Gazete'de yayınlanır yayınlanmaz abchaber.com'dan öğrenebilirsiniz 

İHRAÇ EDİLEN ÖĞRETMENLER GÖREVE İADE EDİLDİ

14 Aralık'ta çıkarılan yeni KHK ile ihraç edilen (görevden alınan) bazı öğretmenler de görevlerine geri dönmüştü. Göreve iade edilenler arasında 23 öğretmen, 5 maarif müfettişi ve 1 il milli eğitim müdür yardımcısı bulunuyor. Türkiye'nin her ilinden öğretmenlerin bulunduğu iade listesinde isimleri olanlar hakkında kapsamlı bir araştırma yapıldı. Müfettişlerin inceleme raporunda herhangi bir suçu bulunmayan MEB personelleri ise görevlerine iade edildi. KHK ile göreve iade edilenler karar kendilerine tebliğ edildikten sonra çalışmaya başlayabilecekler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Seyit sone 2 yıl önce

İsim listesini gormek istiyoruz nereden girebiliriz haberde liste yaziyor ama ortada listeyok.