Öne Çıkanlar feto 15 dakika kuralı 689 sayılı khk ile atılan öğretmenlerin tam listesi wikipedia erişime neden kapatıldı 1 mayıs 2017 akparti myk toplantısı

Herkes bunu merak ediyor! Bütünleme sınavları kalktı mı?

Üniversitelerde bütünleme sınavları kaldırıldı mı? paylaşımlarının yayılması üzerine Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, son dakika açıklaması yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. Peki bütünleme sınavları kalktı mı karar ne?

Herkes bunu merak ediyor! Bütünleme sınavları kalktı mı?

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada son günlerde bütünleme sınavları ile ilgili olarak yaşanan tartışmalara ve yayılan dedikodulara son noktayı koydu. Saraç, ''üniversitelerde bütünleme sınavlarının kaldırılması''na ilişkin bir karar alınmadığını duyurdu.

Bütünleme sınavlarına ilişkin bir başkan vekilinin imzasının taklit edilerek sosyal medya sitelerinde sahte bir yazı ve haberlerin paylaşıldığını belirten başkan Yekta Saraç, bu konuda alınmış yeni bir karar olmadığının altını çizdi. İnternet ortamında paylaşılan yazı ve haberlere itibar edilmemesi gerektiğini de vurgulayan YÖK Başkanı 2 madde halinde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

YÖK Başkanı Yekta Saraç Twitter
YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın üniversitelerde 'bütünleme sınavı kaldırıldı' iddiasına cevabı

1- Bütünleme sınavlarına ilişkin bir Başkan Vekilimizin imzası taklit edilerek sosyal medyada sahte bir yazı ve haber paylaşılmaktadır.

2- Bu konuda alınmış yeni bir kararımız bulunmamaktadır. Bu yazı ve habere itibar etmeyiniz.

Yükseköğretim Kurulu, yetki devri kapsamında, üniversitelerde bütünleme sınavı yapılıp yapılmamasına dair verilecek tüm kararları üniversitelere bırakmıştı.

Mustafa KARACA (mustafa.karaca@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×