Bu haber kez okundu.

KPSS 2010 memur atamaları kısmen iptal edildi

Darbe girişimi sonrasında FETÖ terör örgütü tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmiş olan memurları açığa alma işlemleri devam ediyor. Uzun süredir gündemde olan 2010 KPSS sınav sorularının çalınması olayından sonra hükümet, titiz bir inceleme yaparak bir çok kişinin haksız yere kamu kurumlarına atandığını tespit etmişti. Bugün yayımlanan 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 2010 yılındaki atamalarını kapsayan yeni KHK kanun maddesi duyuruldu.

Resmi Gazete'nin 17 Ağustos 2016 (bugün) tarihli sayısında yayımlanan 670 sayılı KHK, "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"'deki ilgili maddede; ''Sınav sorularını ve/veya cevaplarını hukuka aykırı şekilde sınav öncesinde yada sınav sırasında elde ettiği tespit edilen kişilerin atamaları iptal edilir." ifadeleri yer aldı.

ATAMASI İPTAL EDİLEN MEMURLAR İÇİN TIKLAYIN

Karara göre 2010 KPSS atamaları kısmi olarak iptal edilecek. Bunların dışında kalan ve hali hazırda kamu kurum ve kuruluşlarında devam eden ve KPSS 2010 sınavını hakkıyla kazanarak ataması yapılan memurların atamaları ise iptal edilmeyecek. Bu memurlar görevlerini sürdürmeye devam edecekler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×