Bu haber kez okundu.

KPSS önlisans başvuruları ne zaman sona erecek?
9 Ağustos 2016 Salı (bugün) başlayan 2016 KPSS başvuruları için KPSS başvuru ekranına haberimizin içindeki linkten ulaşabilirsiniz. Binlerce memur adayının merak ettiği KPSS Ortaöğretim başvuruları nasıl yapılacak? ve KPSS Önlisans başvuruları nasıl yapılacak? sorularının yanıtlarını KPSS sınavı adayları için araştırdık.

2016 KPSS ORTAÖĞRETİM ÖNLİSANS SINAVLARINA KİMLER GİREBİLİR?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak için can atan memur adaylarının KPSS sınav kılavuzunu çok iyi takip etmeleri gerekiyor. 2016 KPSS Ön Lisans sınavına önlisans mezunları veya mezun olabilecek durumda olan adaylar, KPSS 2016 Ortaöğretim sınavına ortaöğretim mezunları veya mezun olabilecek durumda olan adaylar katılabilecek. Bu kriterleri karşılayan adaylar Diyanet İşleri Başkanlığı'nda din hizmetlerinde görevli olmak isterlerse KPSS sınavı ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (KPSS DHBT) başvurusu yapmak durumundalar. KPSS başvuru tarihleri arasında başvurusunu yapmayan adaylar, 2016-KPSS sınavlarına katılamayacaklar. KPSS başvurusu için gerekenler başlıklı haberimizi mutlaka okumanızı öneririz.KPSS BAŞVURU SINAV ÜCRETLERİ NE KADAR?

Adayların yapması gereken en önemli işlemlerden birisi de sınav ücretlerini yatırmak. Memur adayları öncelikle KPSS sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sadece sınav parasını yatırmak başvuru işlemi için yeterli değildir. Sınav ücretini yatrdığı halde kılavuzda belirtildiği gibi başvuru süresi içinde işlemi tamamlamayan adaylar sınava giremeyecekler.

2016 KPSS Önlisans Başvuru Ücretleri: Tek oturum için 55 TL
2016 KPSS Ortaöğretim Başvuru Ücretleri: Tek oturum için 55 TL

KPSS SINAV ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) adayları KPSS başvuruları yapmadan önce ÖSYM'nin belirlediği KPSS başvuru ücreti bedelini yatırmaları gerekiyor. KPSS başvuru ücreti yatırılacak olan bankalar belli oldu. Adaylar KPSS sınav başvurusu ücretlerini aşağıda verilen bankalara giderek yatırabilecekler.

- T.C. Ziraat Bankası,
- Akbank,
- Türk Ekonomi Bankası (TEB),
- Deniz Bank,
- Kuveyt Türk
- PTT 
- Halk Bankası

KPSS sınavına girecek olan adaylar KPSS sınav ücretleri ödemesini internet bankacılığı üzerinden de yapabilecekler.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×