Bu haber kez okundu.

KPSS Önlisans sonuçları öğrenme ekranı ÖSYM sitesinde!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-2016) sonuçları nihayet açıklandı. Sınav puanını merak eden binlerce adayın heyecanla beklediği KPSS önlisans sonuçlarına ÖSYM resmi internet sitesindeki Sonuç Açıklama Sistemi sayfasından erişilebiliyor. Adaylar sonuc bilgisine (https://sonuc.osym.gov.tr/) T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi girişi yaparak ulaşabiliyorlar.

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak?

Bildiğiniz üzere 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ÖSYM bazı sınavların yapılacağı tarihleri ertelemiş bazılarını ise geri çekmişti. Ortaokul ve lise mezunu kişilerin katılacağı Kpss ortaöğretim sınavı da bunlardan birisi. Normalde 23 Ekim'de yapılması planlanan sınav 20 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. Öte yandan sınav saatinin de saat 10.00'a alındığını hatırlatmakta fayda var.

Sınava girişte gereken belgeler nelerdir?

Türkiye'de uygulanan tüm sınavlarda adayların kendilerine bildirilen sınav yerlerine gelirken yanlarında getirmeleri gereken bazı belgeler var. Kurumun internet sitesinden yapılan açıklamada, sınava girecek adayların yanlarında mutlaka nüfus cüzdanı, geçerli pasaport, asker adayı ise askeri kimlik belgesi aslını bulundurmaları gerekiyor. Bu belgelerden herhangi birinin fotokopisi ne yazık ki geçerli olmadığı gibi adaylar sınava kabul edilmiyor.

Sınava getirilmemesi gerekenler nelerdir?

Olası kopya çekme ihtimali ve sınav yerlerindeki güvenlik tedbirleri gereği ÖSYM, sınava gelirken adayların yanlarında olmaması gerekenleri de açıkladı. Buna göre adayların üzerinde cüzdan, cep telefonu, çanta, saat, anahtar, defter, karalama kağıdı, teknolojik cihazların bulunmaması gerekiyor. Kısaca su haricinde herhangi bir şey kesinlikle sınav yerlerine sokulmuyor.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×