Bu haber kez okundu.

KPSS sınav yerleri sorgulama ÖSYM AİS ekranında!

KPSS 2016 ÖSYM sınav giriş yeri belgesi sorgulama ekranı! Milyonlarca adayın merakla beklediği sınav giriş yerleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSM) tarafından son dakika açıklaması ile duyuruldu. KPSS başvurusu yapan adaylar sınava giriş belgelerini T.C. Kimlik numarası ve aday şifrelerini kullanarak ais.osym.gov.tr internet adresinde temin edebilecekler.

Adaylar girecekleri sınava gelirken yanlarında giriş belgelerini mutlaka bulundurmak zorundadır. Aksi halde sınava katılmaları mümkün değildir. KPSS sınavına girme isteğini aday başvuru formunda belirtmeyen adaylar için giriş belgesi düzenlenmeyecektir.KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Memurluk hayali kuran adayların 2 saat boyunca ter dökecekleri KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavı 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak. Sınava giren adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden sorular sorulacak. Testler adaylara kitapçık halinde verilecek ve bir de cevap kağıdı olacak.

DİKKAT: Adayların kimlik belgesinin aslını yanında bulundurması gerekmektedir. Fotokopi belge vb. kabul edilmez. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×