Bu haber kez okundu.

KYK burs sonuçları için YURTKUR açıklama yaptı

KYK burs başvurularının tamamlanmasının üzerinden bir aydan fazla zaman geçti. Yüz binlerce üniversitelinin beklediği sonuçlar halen açıklanmadı. Heyecanla beklenen YURTKUR burs sonuçlarıyla ilgili kurumdan açıklama yapıldı.

2016-2017 eğitim öğretim döneminde burs ve öğrenim kredisi başvurusu yapan öğrencilerin değerlendirme süresinin devam ettiği belirtilen açıklamada, adayların başvuru bilgilerinin kamu kurumlarından teyit edilmesi sürecinin devam ettiği ve burs sonuçlarının en kısa sürede yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinden ilan edileceği açıklandı.

KYK burs başvuru sonuçları açıklandığı anda https://sonuc.kyk.gov.tr linkinde sorgulama yapabilirsiniz.

E-DEVLET ÜZERİNDEN TAAHHÜTNAME ONAYI ZORUNLU

Sonuçların açıklanmasından sonra sonuç ilan sayfası üzerinden öğrencilerin yapması gereken işlemler de bildirilecek. KYK burs ve öğrenim kredisi almak isteyen adaylar belirtilen süre içinde e-devlet şifresi kullanarak e-devlet internet sitesi üzerinden burs/kredi taahhütnamesi onaylama işlemi yapacaklar. Kendilerine tahsis eden bursu almak isteyen öğrencilerin bu taahütnameyi onaylaması zorunludur.

ÖĞRENCİLERİN ALACAKLARI BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Eski Başbakan Davutoğlu, yaptığı bir açıklamasında 2016 burs ve kredi ücretleri, bu sene 400 lira olarak verilecek demişti. Normal şartlarda her sene 40 lira artan burs ve kredi ücretlerine bu sene 80 liralık bir artış yapılacak. Bu sayede öğrencilere 400 lira kredi ve burs ücreti ödenemesi yapılacak.

Burs ücretleri Ziraat Bankası'na yatırılıyor. Öğrenciler ödemelerinin yapılıp yapılmadığını kyk.ziraatbank.com.tr adresindeki Ziraat Bankası e-ödeme sayfasında bulunan KYK Kredi/Burs Ödemeleri bölümünden öğrenerek, hesaplarına yatırılan burs veya öğrenim kredisi ücretlerini herhangi bir süre sınırlaması olmadan diledikleri Ziraat ATM'lerinden veya şubelerdeki veznelerden masraf ödemeksizin çekebilecekler. Ödemeler öğrencilerin T.C. Kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6'ncı ve 10'uncu günleri arasında yapılacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Adem toprak 2 yıl önce

Artık açıklasın beraktan patlayacaz