Bu haber kez okundu.

MEB 15 Temmuz'u anlatan 2 klip hazırladı

Bugün tüm okullarda 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri anma etkinlikleri düzenlenecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nca bu programlar için 2 klip hazırlandı.

15 Temmuz'da Türk milletinin karşı karşıya kaldığı ihaneti anlatan kliplerden ilkinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Marşı'nın 12 kıtasını okuyor. Arkasından ise tarihe kara bir leke olarak geçen ihanetin görüntüleri hatırlatılıyor.


İkinci klip ise Türk milletinin kahramanlık tarihini anlatıyor. 18 Mart Çanakkale, 30 Ağustos Dumlupınar Zaferi ve son olaraksa 15 Temmuz 2016 Zaferi. O gece tankların, jetlerin, helikopterlerin bomba yağdırdığı halkın vatan sevgisi anlatılıyor.

7 Ağustos Yenikapı Mitingi ile oluşan milli birlik ve beraberliğin de yer aldığı kliplerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın külliyenin bahçesinde Ankaralılara hitap ederken okuduğu 'Ankara'nın taşına bak' türküsüne de yer verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan 15 Temmuz temalı klipleri www.eba.gov.tr/15temmuzanmaprogrami internet sayfasından izleyebilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×