Bu haber kez okundu.

MEB Açıkladı : TEOG Sonuçları Bugün Açıklanıyor

Milyonlarca öğrencinin beklediği haber Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfasından duyuruldu.Peki TEOG Sonuçları ne zaman açıklanacak? TEOG sonuçları saat kaçta açıklanacak?Tüm sorularınızın cevabı abchaber.com'da. TEOG sonuçları sorgu ekranı "e-okul.meb.gov.tr" adresinden öğrenciler not sorulama sayfasına ulaşabilecek. İşte detaylar haberimizde..

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik 26-27 Nisan'da düzenlenen ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçlarına ilişkin, MEB'in resmi Twitter hesabından açıklama yaparak TEOG sınavı sonuçlarının 01 haziran 2017 saat 10.00'da açıklanacağını duyurarak öğrencilerin TEOG ne zaman açıklanacak sorusunun cevabınıda vermiş oldu.

MEB resmi twitter sayfasından 2017 TEOG sınavı sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklama ;

Buna göre, ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları, yarın saat 10.00'da duyurulacak.

TEOG SONUÇLARI SORGU E-OKUL GİRİŞ EKRANI

8. sınıf öğrencileri ve veliler TEOG sonuçlarını sorgulamak için e-okul.meb.gov.tr'te nasıl giriş yapacak? Öncelikle MEB e-Okul sistemine giriş yapmak için bilgisayarın internet tarayıcısındaki arama kısmına sitenin adresinin yazılması gerekiyor. Buradan aşağıdaki sayfaya ulaşılacak.

Karşınıza çıkan sayfada üzerinde "Veli Bilgilendirme Sistemi" yazan kısımda istenen "Öğrenci T.C. Kimlik Numarası" ve "Öğrenci Okul Numarası" alanlarını doldurduktan sonra "Resimdeki Rakamları" ilgili alana yazın. Sonrasında ise "Giriş" butonuna basın. Sisteme giriş yaptıktan sonra TEOG sonuçlarına, TEOG 1. dönem ve TEOG 2. dönem sınav puanlarına ulaşabilirsiniz. Diğer yandan veliler e-Okul VBS sayesinde öğrencilerin karne durumlarını, devamsızlıklarını ve ders notlarını da görebiliyorlar.

MEB E-OKUL VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) GİRİŞİ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hayata geçirilen E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-Okul VBS) velilerin, öğrencilerin eğitim hayatını daha şeffaf bir şekilde kontrol edebilmelerine imkan tanıyan bir sistemdir. Online ortamda internet üzerinden erişilebilen e-Okul VBS'de bulunan tüm bilgiler güncel tutulmaktadır.

Bu sistem sayesinde veliler, öğrencilerin okuldaki genel durumları hakkında detaylı bilgi edinebilirler. Ayrıca hangi derslerde daha başarılı ya da başarısız olduğunu, varsa öğrencinin nakil başvurusu sonucunu, öğrencinin girdiği yazılı ve sözlü sınav notlarını, yılsonu başarı puanı, şube puanı ortalaması, takdir, teşekkür ya da onur belgesi alıp almadığını, e-karne uygulaması, öğrencinin haftalık ders programını, TEOG ve Devlet Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı başvuru işlemleri, sınav sonuçlarına göre tercih işlemlerini, bakanlık tarafından yapılan duyuruları, öğrenci kayıt ve nakil işlemleri, varsa proje bilgiler ve ödevlere ilişkin bilgiler gibi daha pek çok bilgiye E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ulaşılabiliyor.

abchaber.com ÖZEL HABER

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×