Bu haber kez okundu.

MEB'den açığa alınan öğretmenler hakkında flaş açıklama

MEB'den açığa alınan öğretmenlerle ilgili flaş karar! Milli Eğitim Bakanlığı sosyal medya hesabından Türkiye genelinde 6 bin 7 öğretmenin göreve iade edildiğini duyurdu. Bakanlık, söz konusu kişiler hakkındaki disiplin süreci kapsamında incelemeler ile soruşturmaların sürdüğünü ve göreve geri dönmesine karar verilen öğretmenlerin görevden uzakta bulunmalarını gerektiren bir durumun olmadığını belirtti.

Milli Eğitim yetkililerinden edinilen bilgiye göre, FETÖ, DEAŞ, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütleriyle bağlantılı oldukları değerlendirilen kişilere ilişkin disiplin sürecinin devam ettiği öğrenildi. Bu kapsamda, terör örgütlerine destek verdiği iddiasıyla açığa alınan memurlardan çoğunluğu Diyarbakır, Batman ve Van illerinde olmak üzere toplam 6007 personelin 25 Kasım'da yani bugün görevlerine geri döndü.

Milli Eğitim Bakanlığı Twitter açıklaması

İNCELEMELER DEVAM EDİYOR

Göreve iade edilen MEB personeli hakkında sadece daha önceden verilen uzaklaştırma tedbiri kaldırıldı. Görevlerine geri iade edilmesine karar verilen kişiler hakkındaki disiplin süreci dahilinde sürdürülen inceleme ve soruşturma çalışmaları ise devam ediyor. İade edilenler görevlerine devam ederken aynı zamanda soruşturma safahatları da sürdürülecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×