Bu haber kez okundu.

MEB ders kitapları 2016-2017 listesi açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı İlk ve Orta dereceli okullarda 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında öğrencilerin eğitim görecekleri ders kitaplarının isim listesi belli oldu.

Bakanlığın internet sitesinden ulaşılan ders kitapları listesinde, okutulacak olan kitaplardan bazılarında MEB ve özel sektör ibareleri dikkat çekiyor. Bu ibareler kitapların hem bakanlık tarafından hem de özel sektör firmaları tarafından temin edileceğini belirtiyor.

Okutulacak ders kitapları listesine göz atmak isteyen öğrenciler ve velileri meb.gov.tr internet sitesini ziyaret edebilirler. Listede bulunan kitaplar .PDF formatındadır. İsteyenler bu kitapları söz konusu sayfa üzerinde verilen indirme linklerine tıklayarak temin edebilirler.

KİTAPLAR İNCELEME ALTINDA

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milli Eğitim Bakanlığı, bütün ders kitaplarının yeniden inceleneceğini açıklamıştı. MEB, sorun tespit edilen kitapların yeniden düzenlenerek basımlarının yapılacağını ve işlemlerin tamamlanmasının ardından toplam 58 kitabın yeniden öğrencilere dağıtılacağını ilan etmişti.

Ders kitaplarının yeniden incelenme süreci halen tamamlanmadı. Bu nedenle okullarda dağıtımı yapılması beklenen kitapların ne zaman öğrencilerin eline geçeceği ise merak ediliyor. Konuyla ilgili olarak henüz Milli Eğitim Bakanlığından bir açıklama yapılmadı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×