Bu haber kez okundu.

MEB sınav ücreti kredi kartı ile ödeme nasıl yapılır?

MEB, merkezi sistem sınavlarına başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartı ile online olarak internet ortamından 7 gün 24 saat yatırabilmesi için yeni bir dönem başlattı.Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarına giriş ücreti, artık online olarak odeme.meb.gov.tr web adresinden istedikleri zaman ödeyebilecekler.

MEB uygulama öncesi ehliyet sınavı online ödeme, açık lise ve ortaokul, görevde yükselme, elektronik ortam sınavları gibi merkezi sistem sınavlarının ücretlerini "Online tahsilat sistemi" "meb online ödeme sistemi" ile kamu bankaları aracılığıyla tahsil ediyordu.

MEB Bilgi İşlem Dairesi ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen proje ile MEB sınavlara başvuracak adaylar sınav ücretlerini kredi kartları ile internetten güvenli bir şekilde yapabilecek.

BANKAYA GİTMEDEN ÖDEME DÖNEMİ BAŞLADI

Artık sınava girecek adaylar odeme.meb.gov.tr adresinden güvenli bir şekilde sınav ücretlerini ödeme yapabilecek.

PEKİ MEB SINAV ÜCRETLERİ KREDİ KARTI İLE NASIL ÖDEME YAPILIR

MEB geliştirmiş olduğu odeme.meb.gov.tr adresinden ödemeler başladı. Peki ödeme işlemi nasıl yapılacak abchaber.com olarak sizler için derledik.İşte Detaylar; 

ÖDEME ADIMLARI

01.Başvuru Bilgileri

Sınav seçimi ve ödeme kontrolü 

02.Sınav Bilgileri

Seçilen sınava ait ödeme tutarı

03.Ödeme Bilgileri

Ödeme Sonucu

Başvuru sayfasından hangi sınav ücretini ödemek istiyorsanız seçip devam ediyorsunuz daha sonra resim doğrulama kodunu doldurup TC kimlik Numaralarını ve Cep telefon numaralarını girip ödeme sayfasına geçebilecekler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×