Bu haber kez okundu.

MEB sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 2017 MEBBİS sorgu ekranı

MEB 2017 sözleşmeli öğretmen ek atama sonuçları sorgulama ekranı MEB internet sitesi meb.gov.tr 'de her an erişime açılabilir. Atama bekleyen öğretmen adayları ayrıca mülakat sonuçları sonrasında açıklanması beklenen atamalara ilişkin sonuç bilgisini mebbis.meb.gov.tr 'den de kontrol edebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika öğretmen ataması açıklamasına göre, yeni ataması yapılan öğretmenlerin kararnameleri 10 Nisan 2017 Pazartesi günü il ve ilçe müdürlüklerine gönderilecek. Sonuçların açıklanmasıyla yeni ataması yapılan 1367 öğretmen 11 Nisan'dan itibaren görevlerine başlayacak.

MEB ÖĞRETMEN ATAMASI SONUÇLARI AÇIKLAMASI

2017 sözleşmeli öğretmen atama sonuçları için gözler MEB atamaları son dakika açıklamasına çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 1347 öğretmen atama başvurularını geçtiğimiz günlerde yapmıştı. MEB sözleşmeli öğretmen kontenjanı için Türkiye genelinde 17 bin 98 aday başvuru yapmıştı. MEB, ek öğretmen atama sonuçları açıklanma tarihi duyurusu yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimine göre heyecanla beklenen atama sonuçları bugün açıklanacak. Ek Öğretmen Atama Sonuç Ekranı erişime açılır açılmaz adaylar atama sonuç sorgulaması yaparak yeni atandıkları yerleri öğrenebilecekler. Diğer yandan MEB Bakanı İsmet Yılmaz, Haziran ayındaki öğretmen alımı için ataması yapılan öğretmenlerin yaz tatili süresince oryantasyon eğitimine gireceklerini ve Eylül'de göreve başlayacaklarını açıkladı.

MEB SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇ SORGULAMA EKRANI

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atama sonuçları ilanı ardından, adayların yeni atama bilgisini meb.gov.tr ve mebbis.meb.gov.tr internet adresi üzerinden duyuracak. Atama bekleyen öğretmen adayları sonuç öğrenme sayfasına giriş yaparak sorgulama yapabilecekler. Adaylar atama sonuçları sorgulaması için çıkan ekrana T.C. Kimlik Numarası ve MEBBİS giriş şifresini yazacaklar. Ardından güvenlik kodunu da girerek sonuç bilgisine ulaşabilecekler.

MEBBİS GİRİŞ EKRANI MEBBİS'E GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Öncelikli adım MEBBİS'E mebbis.meb.gov.tr üzerinden giriş yapmaktır. Eğer şifreniz yoksa önce talep formu doldurmanız gerekir. Şifre ve kullanıcı adınız varsa MEBBİS modüllerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak Mebbis şifre ve kullanıcı adınız yoksa aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın çevrimiçi olarak internet üzerinden sunduğu hizmetlerin araştırma, geliştirme ve hizmete sunulması işlemleri MEBBİS'te MEBBİS Modüller üzerinden gerçekleştirilir

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×