Bu haber kez okundu.

MEB TEOG tatili açıklaması: 23-24 Kasım Ortaokullar iki gün tatil

TEOG 1. dönem sınavları tatil mi değil mi sorusuna yanıt Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklaması ile verildi. MEB TEOG sınav takvimine göre öğrenciler 23 Kasım 2016 Çarşamba ile 24 Kasım 2016 Perşembe günleri Temel Eğitimden Ortaöğretim Geçiş Sınavı'na katılacaklar. Yüzbinlerce öğrencinin merak ettiği TEOG tatili ise sadece Ortaokul öğrencilerini kapsayacak ve 2 gün tatil edilecek.

İLKOKULLAR ile LİSELER KAPALI MI?

MEB'in TEOG tatili uygulaması sadece ortaokulları kapsıyor. Yani sınavın yapılacağı günlerde 5'inci, 6'ncı ve 7'nci sınıflar okula gitmeyecekler. Çarşamba ve Perşembe günleri ilkokullar ve liselerde eğitim öğretime devam edilecek. Ancak ortaokullar ile aynı bahçeyi kullanan ilkokul ve liseler de 23-24 Kasım TEOG tatilinden yararlanabilecekler. Veliler bu konuyu özellikle velisi olduğu öğrencinin okul müdürlüklerini arayarak ya da bizzat giderek öğrenmeleri gerekir. Zira o günlerde okulları kapalı olabilir.

TEOG sınavı

25 KASIM CUMA TATİL Mİ?

Geçen yılın 2. dönem TEOG sınavı da Çarşamba ve Perşembe günlerine denk gelmişti. O dönemde öğrenciler Cuma günü tatil olmasını bekliyordu ancak MEB tatil olmadığını açıklamıştı. Bu yıl ki TEOG sınavının sonrasındaki Cuma gününün de tatil olması beklenmiyor. Yani 25 Kasım Cuma günü okulların hepsi açık olacak.

TEOG SINAVI TARİHLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinden 2016-2017 TEOG sınav takvimi açıklandı. Buna göre TEOG 1. dönem sınavı 23-24 Kasım 2016'da, Mazeret sınavları ise 10-11 Aralık 2016'da yapılacak. 2017 yılındaki ikinci dönem merkezi ortak sınavlar 26-27 Nisan 2017'de, Mazeret Sınavları da 20-21 Mayıs 2017'de yapılacak.

TEOG sınavı bilgilendirmesi

SINAV HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

İlk defa TEOG sınavlarına katılacak olan öğrenciler bazı konuları doğal olarak merak ediyor. Bunların en başında ise hangi derslerden test soruları olacağı. 23 Kasım Çarşamba günü yapılacak birinci oturumda öğrencilere Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 24 Kasım Perşembe günü yapılacak ikinci oturumda da Fen ve Teknoloji, .T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden sorular sorulacak. Dört seçenekli çoktan seçmeli test türünde gerçekleştirilecek sınavda öğrencilere 20'şer soruluk A, B, C ve D kitapçıkları dağıtılacak ve soruların yanıtlanması için 40 dakika süre verilecek.

Öğrencilerin sınava girerken yanlarında bazı araçları bulundurmamaları gerekiyor. Bilgisayar özelliği olan her türlü elektronik cihaz, akıllı saat, elektronik sözlük, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz ya da radyo gibi eşyaları yanlarında getirenler sınava alınmayacak. TEOG sınavına geçerli mazereti olup da giremeyen ve bunu belgelendiren öğrenciler, 17-18 Aralık'da yapılacak olan mazeret sınavlarına katılabilecekler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×