Bu haber kez okundu.

MEB TEOG yerleştirme sonuçları bugün açıklandı!

TEOG lise yerleştirme sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Hem öğrencilerin hem de velilerin merakle bekledikleri TEOG yerleştirme sonuçları 2016 bugün MEB E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden açıklandı. Öğrenciler TEOG yerleştirme sonuçları sorgulama ekranına e-okul sisteminden ulaşabilecekler.

TEOG TERCİH YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TEOG yerleştirme esas puanı ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları bugün meb.gov.tr, oges.meb.gov.tr ve e-okul.meb.gov.tr internet adreslerinden ilan edildi. Öğrenciler bu adreslerdeki TEOG sonuç sorgulama ekranı sayfasına giderek T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla TEOG tercih sonuçlarını öğrenebilecekler.

MEB TEOG yerleştirme sonuçları için öğrencilere ayrıca sonuç belgesi göndermeyecek. TEOG YEP sonuçlarına göre öğrenci alan okulların 'okul tanıtım bilgileri' (oges.meb.gov.tr) internet adresinde, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine ait alan ve dal tanıtım bilgileri ise megep.meb.gov.tr internet adresinde bulunuyor.

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI 2016 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TEOG tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sürüyor. TEOG sınav sonuçları açıklandıktan sonra TEOG tercih işlemi yapan tüm öğrencilerin gözü şimdi de MEB'den gelecek olan son dakika TEOG yerleştirme sonuçları açıklamasında. MEB, TEOG sonuçları bugün açıklanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimi sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle, 2016 Ortaöğretim Kurumları Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'ndaki çalışma takviminde değişiklik yapmıştı. Bu değişikliğe göre, TEOG lise tercihleri son başvuru tarihi 29 Temmuz olarak belirlenmişti. Tamamlanan TEOG tercihleri sonrasında öğrenciler heyecanla TEOG YEP puanına göre yerleştirme sonuçlarını merak etmeye başladı.

TEOG YEP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları bugün açıklanacak mı? MEB TEOG tercih yerleştirme sonuçları açıklamasını her an yapabilir. TEOG tercih sonuçları 2016 açıklanır açıklanmaz 'meb.gov.tr' veya MEB E-Okul 'e-okul.meb.gov.tr' internet adreslerinden öğrenilecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Defne 2 yıl önce

Tam olarak ne zaman açıklanacak ve nereden öğrenicez lütfen cevap verin

Avatar
belgin 2 yıl önce

Bi türlü açıklanmadı tam olarak ne zaman açıklanacak?

Avatar
rabia 2 yıl önce

açıklandı diyorlar ama bi türlü sorgulayamadım öğrenen var mıdır

Avatar
seval 2 yıl önce

Ne zaman açıklanacak bi bilginiz bar mi

Avatar
Dj 2 yıl önce

2.tercıh ne zaman