Bu haber kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Açıkladı! 2017 AÖL 3. Dönem Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açık öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavları 1 ve 2 Temmuz 2017 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tamamlandı. Sınava giren öğrencilerin merakla beklediği 2017 AÖL 3. Dönem Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı abchaber.com'da . MEB resmi sayfasından yaptığı açıklama ile 2017 AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi sınava giren tüm öğrencilere duyurdu.Açık öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçlarının açıklanacağı kesin tarih ve detaylar haberimizde 

2017 AÖL 3.DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL (Açık Öğretim Sınavı) 3.dönem sınav Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı duyuruya göre, 31 Temmuz 2017 tarihinde ilan edilecek.

Sınav sonuçları adreslere postalanmayacak olup yalnızda internet üzerinden öğrenilebilecek.

2017 AÖL (AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ) SINAVINDAN GEÇME PUANI KAÇ?

AÖL sınavlarından geçebilmek ve başarılı olabilmek için yeterli olan puan daha önceden 45’di, ancak yapılan son değişiklikler çerçevesinde adayların sınavlardan en az 50 puan almış olması gereklidir.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR ?

AÖL sınav sonuçları aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinde açıklanacak. Sınav sonucuna ulaşmak isteyen öğrenciler, Açık Öğretim Lise öğrenci girişinden öğrenci numarası ve güvenlik kodu aracılığı ile sonuçlarını öğrenebilecekler.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) SINAVINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

1) İlköğretim ya da ortaöğretim mezunu olmak,
2) Lise veya meslek lisesinden ayrılmış olmak,
3) Yurt dışında eğitim görmüş olanlar da İl Müdürlükleri ya da yurt dışında bulunan eğitim müşavirliklerinden a ve b maddelerinde belirtilen gerekli şartların taşınıyor olduğunu gösteren bir denklik belgesini almaları gereklidir.

Lale CANARAS

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×