Bu haber kez okundu.

Öğrencilerin beklediği TEOG tercih sonuçları ilan edildi

TEOG lise tercih sonuçları sonrasında yerleştirildiği okuldan memnun olmayan öğrencilerin yaptıkları TEOG 2. nakil başvurusu sonuçları MEB tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) TEOG sonuçları sayfasına girerek TEOG ek yerleştirme sonuçları öğrenebilirsiniz.

TEOG 2. NAKİL İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

TEOG birinci nakil sonuçları açıklandıktan sonra öğrenciler TEOG 2. nakil işlemleri başvurusu yapabilecekler. İlk nakil tercihlerinde herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler sonuçların açıklanmasından sonra aynı gün içerisinde TEOG 2. nakil işlemleri için tercih başvurusunda bulunabilecekler. TEOG 2. ek yerleştirme tercih işlemleri ise 26 Ağustos 2016 Cuma gününe kadar devam edecek. Bu nakil işleminden sonra sonuçlar 29 Ağustos Pazartesi günü açıklanacak.

TEOG 2. NAKİL SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

TEOG 2. nakil yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Öğrenciler TEOG nakil yerleştirme sonuçları sorgulama ekranına MEB e okul internet sitesinden ulaşacaklar. MEB e okul TEOG nakil sonuçları sorgulamak için T.C. Kimlik Numarası ve Doğum tarihi bilgileri yeterli olacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Pervin 2 yıl önce

Hangi okul