Bu haber kez okundu.

Öğretmen Atama Sonuçları MEBBİS Sorgu Ekranında - 10 Ekim 2016

Milli Eğitim Bakanlığı 18 bin 506 öğretmen için atama sonuçlarını bugün açıkladı. Tercih işlemlerinin yapılmasından sonra heyecanla beklenen sözleşmeli öğretmen atama sonuçları MEB Bilişim Sistemleri internet adresi olan mebbis.meb.gov.tr'den ilan edildi. Adaylar MEBBİS giriş ekranı üzerinden atama sonuçları bilgisine ulaşabilecekler.

Sözleşmeli öğretmen olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda görev almak isteyen ve KPSS ÖABT gerekli olmayan adayların ön başvuruları 11 Ağustos tarihine kadar alınmıştı. Sözlü mülakatlar için sınav merkezleri ise 12 Ağustos'ta açıklanmıştı. MEB mülakatları 15-26 Ağustos tarihleri arasında belirlenen merkezlerde gerçekleştirdi.

Adayların ilk atama tercihleri ise 7 Ekim tarihine kadar alındı. MEB, 15 bini kadrolu, 5 bini dershane ve etüt merkezlerine olmak üzere 20 bin öğretmen için yapılan mülakat sonuçlarını 29 Eylül'de açıkladı. Mülakatı başarıyla geçen öğretmen adayları ise tercihleri 7 Ekim'e kadar yaptı. 

MEBBİS Öğretmen Atama Sonuçları Sorgu Ekranı Giriş

MEBBİS SORGU EKRANI GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Öğretmen adayları sabırsızlıkla bekledikleri atama sonuçları açıklanır açıklanmaz, nereye tayin olduklarını MEBBİS sistemi üzerinden öğrenebilecekler. MEB Bilişim Sistemleri sayfasına mebbis.gov.tr adresinden giriş yapılabiliyor. Şifresi olmayanların önce talep formunu doldurmaları gerekiyor. Adaylar, çıkan sayfadaki MEBBİS şifre ve MEBBİS kullanıcı adı alanlarını doğru bir şekilde doldurdukları takdirde Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Sorgu Ekranı üzerinden hangi il ya da ilçeye atamalarının çıktığını rahatlıkla öğrenebilecekler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×