ÖSYM mobil uygulaması ile sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin resmi mobil uygulaması olaran ÖSYM Mobil, tüm öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor. Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonlar ile tabletlerde kullanılabilen uygulama ücretsiz olarak Google Play Store ya da Apple App Store üzerinden indirilebiliyor.

ÖSYM Mobil uygulaması ile adaylar, girdikleri sınavların sonuçlarını cep telefonları üzerinden öğrenebiliyorlar. Uygulamayı cihazlarına yükleyen adaylar, T.C. Kimlik numaralarını ve Aday İşlemleri Sistemi'ne tanımladıkları şifreyi kullanarak giriş yapacakları uygulama üzerinden sonuçları bildirim olarak alabiliyorlar. ÖSYM Mobil uygulaması ile KPSS ve LYS sonuçları ÖSYM ais girişi yapılarak sorgulanıyor.
ÖSYM MOBİL NASIL İNDİRİLİR?

ÖSYM Mobil uygulamasını indirmek için ücret ödemenize gerek yok. Uygulamayı Android ya da iOS cihazınıza aşağıdaki linklerden cihazınız için uygun olanına tıklayarak kolaylıkla indirebilirsiniz.

ÖSYM Mobil Android uygulaması indirmek için tıklayın!

ÖSYM Mobil iOS uygulaması indirmek için tıklayın!

Eğer uygulamayı cihazınıza indirdiyseniz muhtemelen nasıl kullanacağım diye düşünüyorsunuzdur. Dert etmeyin! Sizler için onu da yazdık.

ÖSYM MOBİL NASIL KULLANILIR?

Sınav sonuçlarınızı akıllı cihazlarınız üzerinden öğrenebileceğiniz ÖSYM Mobil uygulamasına giriş yapmak ve kullanmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1- T.C. Kimlik numaranızı kullanarak,
2- YU numarası kullanarak (KKTC uyruklu, Yabancı uyruklu veya Uyruğu olmayan adayların numaraları)
3- Aday İşlemleri Sistemi'nde (AİS) tanımlı olan şifrenizi kullanarak.

Mustafa KARACA (mustafa.karaca@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×