Bu haber kez okundu.

Şehidin kızı Elif Nur Halisdemir okula başladı
Uzun yaz tatili bitti. İlk ders zili 19 Eylül'de çaldı. Yaz öyle uzun geçti ki halkını tarayan askerler, milletine ateş açan helikopterler, meclisi bombalayan jetler ve yaz sıcağını cehenneme çevirmek isteyen hainlerin karşısına dikilen kahramanlar. Tarihe kazınan o kahramanlardan biri de Astsubay Ömer Halisdemir'di.

Halisdemir, 15 Temmuz darbe girişimini canını ortaya koyarak durdurdu, şehit oldu. Şehit Astsubay'ın ismi artık okulda yaşatılacak. Ankara Etimesgut'taki Bilgi Anadolu Lisesi'nin adı Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi olarak değiştirildi. Yeni eğitim öğretim yılının açılışında şehidin kendi ismi verilen okulda tören vardı. Törene Ömer Halisdemir'in eşi de katıldı. Kızı Elif Nur ise babasının adının verildiği bu okulda öğrenci. Babası için okul girişinde bir de büst yaptırıldı.

MEB müsteşarı Yusuf Tekin okuldaki açılış töreninde 15 Temmuz'a ilişkin bir açıklama yaptı. Tekin, ''15 Temmuz'da bütün sürecin kırılma noktasını teşkil eden, büyük bir kahramanlık gösteren bir şehidimizin ismini bu okula verdik. Bizlere de hepimize de o şuurla yetişecek, o şuurla gelecek kuşakları yetiştirecek bir çalışma azmi hepimize nasip etsin.'' dedi.

Törenin sona ermesinden sonra ilk ders zilini Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarı Yusuf Tekin çaldı ve öğrenciler sınıflara dağıldı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×