Sınav zor mu kolay mıydı? 2016 Ortaöğretim KPSS yorumları

Ortaöğretim KPSS sınavı bugün yapıldı. Sabah oturumunda adaylar genel kültür ve genel yetenek sınavlarında ter döktü. Adaylar Twitter'da KPSS yorumları yazmaya başladı. Paylaşımların başında ise Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık Bilgisi ve Güncel konular soruları zor mu kolay mıydı? soruları geliyor.

Siz de KPSS soruları yorumlarını haberimizin yorum bölümüne yazarak milyonlarca kişiye fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Kamu personeli olmak için yaklaşık 3.5 milyon adayın yarıştığı KPSS sınavı saat 10.00'da başladı. 120 dakika süren sınav saat 12.00'de sona erdi. Sınava katılan adaylar hemen soruların zorluk derecesini internetten araştırmaya başladı. Bazı adaylar soruların kolay olduğunu dile getirirken bazıları ise sürpriz soruların kendilerini epeyce zorladığını ifade etti.

Sosyal medyada bugün KPSS Ortaöğretim Lise sınav soruları tartışma konusu oldu. Özellikle Twitter'da paylaşılan KPSS yorumları trend topic listesinde yer aldı. İşte onlardan bazıları...

20 Kasım 2016 KPSS Ortaöğretim Twitter yorumları

Petibör Erkeği ‏@insanprofili

#KPSS etiketine bakılırsa Avcı, Duman ve Fırtına ailesi arasında husumet çıkmış, inşallah tatlıya bağlanır. Yoksa sınavın önüne geçecekler.

BERKAY ‏@myberkaydinc

Sınav esnasında durup durup aklıma gelen tek şey; ÖSYM'nin bu yıl neden şeker vermediği kendimi kazıklanmış gibi hissettim, yapamadım #KPSS

‏@iyiyimgaliba

Apartman sorusuna çizdiğim rezidansla seneye mimarlık fakültesine girebilirim #KPSS

KPSS ORTAÖĞRETİM (2016) SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

20 Kasım Pazar günü yapılan ve milyonlarca memur adayının katıldığı tarihin tek oturumda yapılan en büyük sınavı 2016 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak henüz belli değil. ÖSYM'nin düzenlediği Ortaöğretim KPSS sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz haberimizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Abchaber.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×