Bu haber kez okundu.

Son Dakika : 2017 TEOG nakil sonuçları Açıklandı - e-Okul giriş sayfası sorgula

MEB son dakika olarak 2017 2017 TEOG nakil sonuçlarını açıklayacağını duyurdu. Nakil olmak isteyen öğrencilerin 18-21 Ağustos tarihleri arasında başvurular alınmış olup 2017 2017 TEOG nakil sonuçları açıklandı. Peki nakil olan öğrenciler nakil oldukları okulları nasıl öğrenecek ? E-Okul giriş sayfası ve 2017 TEOG nakil sonuçları haberimizde.Tercih sonuçları MEB'in e-Okul sistemi üzerinden yayınlanacak. Tercih sonuçlarının ardından yeni başvurular için 2. nakil dönemi kontenjanları da ilan edilecek.

2017 TEOG 1.NAKİL SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

TEOG yerleştirme sonuçlarını adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları MEB'in internet sitesinden görebilecek.

TEOG yerleştirme sonuçları https://eokul.meb.gov.tr/  http://www.meb.gov.tr/ http://oges.meb.gov.tr/ adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

2017 TEOG TERCİH SONUÇLARI VE BOŞ KONTENJANLAR AÇIKLANDI!

7 Ağustos Pazartesi günü TEOG tercih sonuçları ve boş kontenjanlar açıklandı.

2017 TEOG NAKİL İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

14 Ağustos ile 18 Ağustos tarihleri itibariyle TEOG nakil işlemleri resmen başlayacak.

2017 TEOG TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

TEOG yerleştirme sonuçlarını adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları MEB'in internet sitesinden görebilecek. TEOG yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr/  http://oges.meb.gov.tr/ ve https://e-okul.meb.gov.tr/ s adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

BOŞ KONTENJANLAR LİSTESİNE AŞAĞIDAKİ LİNK ÜZERİNDEN ERİŞEBİLİRSİNİZ:

https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx

NAKİL İŞLEMLERİNE AŞAĞIDAKİ LİNK ÜZERİNDEN ERİŞEBİLİRSİNİZ:

https://e-okul.meb.gov.tr/

ÜST SINIFLAR NAKİL İŞLEMLERİNİ NASIL YAPACAK?

Nakil işlemleri bu dönemde sadece TEOG 2017 kapsamında değil 10, 11 ve 12. sınıflar için de başladı. Bu sınıflar için boş kontenjan bilgilerine aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz. Söz konusu sayfadan genel müdürlük menüsündan istediğini okul türüne göre seçim yaptıkran sonra il, ilçe ve okul seçenekleri çıkacak. Burada da önce il ardından ilçe seçtikten sonra okul bölümünde seçtiğiniz konuma göre okullar menüden seçilebilir olacak. Bu işlem ile istediğiniz okulların 10, 11 ve 12. sınıf boş kontenjanlarını görebilirsiniz.

Mehtap DİNÇ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×