Bu haber kez okundu.

Sözleşmeli öğretmen alımı 2017 kontenjan dağılımı ve başvuru şartları

MEB öğretmen atama takvimi ve 2017 öğretmen alımı kontenjanlarının yer aldığı, sözleşmeli öğretmen atamalarına ilişkin kılavuzu yayımladı. 2017 yılı sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınavlarının yapılacağı tarihin 3 Nisan olarak duyurulduğu MEB açıklamasında ayrıca atama başvuruları ile ilgili detaylar da yer aldı. İşte MEB sözleşmeli öğretmen kontenjan dağılımı ve atama başvurusu şartları...

2017 sözleşmeli öğretmen alım kontenjanları dağılımı ile birlikte atama taban puanları da açıklandı. MEB ataması kılavuzunda yer alan branşlara göre en çok kontenjan İlköğretim Matematik, İngilizce, Sınıf öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği, Okul Öncesi, Coğrafya, Fen bilimleri, Fizik ve Beden Eğitimi gibi alanlarda olacak. Bu kapsamda MEB tarafından internet üzerinden yapılan açıklamaya göre, 2017 yılının Mart ayında 20 bin 127 öğretmen ataması yapılacak.

EN ÇOK ÖĞRETMEN ALIMI SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BRANŞINA YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan kontenjan dağılımına göre, en çok sözleşmeli öğretmen alımı yapılacak branş 3 bin 570 kişi ile sınıf öğretmenliği oldu. Onu 2 bin 193 kontenjanla İngilizce, 2 bin 143 kontenjan ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, bin 835 ile İlköğretim Matematik ve bin 720 öğretmen ile okul öncesi takip ediyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sözlü sınava başvuru yapacak olan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" internet adreslerinden başvurularını yapabilecekler. Buradaki ''Elektronik Başvuru Formu''nun doldurulmasının ardından çıktısı alınacak, bizzat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gidilerek onaylatılacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×