Bu haber kez okundu.

Sözleşmeli öğretmen atama takvimi ve kontenjan dağılımı MEB duyurusu

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kontenjan dağılımı, branş dağılımı ve atama takvimi, saat 15.00'te Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi Twitter hesabından açıklandı. Kılavuz ve kontenjanlara ilişkin detayları aşağıda bulabilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen atama takvimine göre; Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) gerektirmeyen  (KPSSP10) ve gerektiren  (KPSSP121) alanlar bakımından ön başvuru alınması, sözlü sınav merkezlerinin ilanı ve sınav merkezi tercihlerinin alınması 15 Mart - 21 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN OLARAK ATAMA YAPILACAK ALANLAR İLE BAŞVURUYA ESAS OLACAK TABAN PUAN VE KONTENJAN LİSTESİ ( 2017-MART )

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için taban puan ve kontenjan listesi açıklandı. Toplam 20 bin 127 öğretmen kadrosu açıklanan listede en fazla kontenjan Sınıf Öğretmenliği için açıldı. Tüm branşlardaki taban puanlar ise 50 olarak açıklandı. Listede kontenjan sayısı bakımından en fazla kadro açılan branşlardan diğeri ise İngilizce ve İlköğretim Matematik öğretmenliği oldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×