Bu haber kez okundu.

Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Tercihleri İller Listesi
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen açığının giderilmesi için titiz bir çalışma yaptı. 495 komisyonun yaptığı mülakat sonuçlarının açıklanmasından sonra gözler 4 Ekim'de başlayacak olan sözleşmeli öğretmen tercih başvurusuna çevrildi.

Öğretmen adayları şimdi, 4-7 Ekim tarihleri arasında görev yapacakları yerler için atama tercihinde bulunacak. Görev yerleri ise 10 Ekim'de yapılacak kura sonucunda belli olacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI 2016 YAPILACAK İLLER

Yarın başlayacak olan öğretmen atama tercihlerinde adaylar aşağıdaki listede belirtilen iller için tercih yapabilecekler. Tercih işlemleri sonrasında görev yerleri ise kura ile belirlenecek ve 10 Ekim tarihinde MEB internet sitesinden ilan edilecek.

A: Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Artvin

B: Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis

Ç: Çanakkale ( Gökçeada ve Bozcaada ), Çankırı, Çorum

D: Diyarbakır

E: Elazığ, Erzincan, Erzurum

G: Giresun, Gümüşhane

H: Hakkari

I: Iğdır

K: Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis

M: Malatya, Mardin, Muş

N: Nevşehir, Niğde

O: Ordu, Osmaniye

R: Rize

S-Ş: Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa

T: Tokat, Trabzon, Tunceli

V: Van

Y: Yozgat

Z: Zonguldak

MAAŞLAR NE KADAR OLACAK?

Sözleşmeli öğretmen alımı ile ilgili detaylar belli olurken, maaşların ne kadar olacağı da merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak binlerce öğretmen adayının merak ettiği sözleşmeli öğretmen maaşı hesaplamasını yaparak tahmini bir değerin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Öğretmenlerin özellikle doğu bölgelerinde görev almaları için maaşlarının çok iyi derecede olacağını söylemek mümkün. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde görev yapacak olan öğretmenlerin ek ders, nöbet ve kurs ücretleri ile birlikte toplam maaşının aylık 4 - 5 bin lira civarında olması bekleniyor.

FETÖ'CÜ ÖĞRETMENLERDEN MAAŞ İADESİ


Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlükleri'ne bir de uyarı yazısı gönderdi. Maaşları 15 Ağustos'ta yatmış olan ihraç edilen öğretmenlere ulaşın talimatı verildi. Talimat çerçevesinde 1 Eylül'de ihraç edilen 28 bin FETÖ'cü öğretmenin, Eylül maaşının yarısını devlete iade etmesi istendi. Açığa alınan 15 bin öğretmenin disiplin soruşturması ise sürüyor. Bu öğretmenler de maaşlarının 3'te 2'sini almaya devam edecek.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×