Bu haber kez okundu.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yeri bilgileri MEB açıkladı!

MEB, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için mülakat yerleri açıklaması yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı Twitter hesabından yapılan açıklamada, sözleşmeli öğretmen ataması ön başvuru yapan adayların sözlü sınava girecekleri merkezlerin açıklandığı belirtildi. Adaylar sınav merkezleri sorgulamasını meb.gov.tr internet adresinden yapabilecekler.

MEB tarafından yapılan açıklama şöyle;

''20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında ön başvuru yapan adayların sözlü sınav merkezleri açıklandı. Adaylar sınav merkezlerini "http://meb.gov.tr " adresinden öğrenilebilecek.''

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERİ BİLGİLERİ SORGULAMA

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için mülakat yeri bilgileri açıklanmasının ardından adaylar, sözlü sınav merkezi sorgulaması nasıl yapılır diye araştırmaya başladı. MEB'in son dakika sözleşmeli öğretmen mülakat yerleri açıklamasında belirttiği üzere sözlü sınava girilecek yerin öğrenilmesi için ilk olarak meb.gov.tr'den 'Mülakat Yeri Bilgileri' sayfasına girilmesi gerekiyor. Ardından ekranda yer alan T.C. Kimlik No ve Güvenlik Kodu bilgilerinin girilmesinden sonra 'TAMAM' butonuna basarak sınav merkezi bilgileri ve Öğretmen atamaları için mülakat tarihleri öğrenilebiliyor.


Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yeri bilgileri sorgulama sayfası giriş ekranı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×